Babiš se dojal nad vlastní dobrotou: Pomáhám lidem, peníze nepočítám

reprofoto FB

Andrej Babiš ve svém dojemném videu | FOTO: reprofoto FB

Jelikož PR oddělení ministra financí Andreje Babiše jede na plné obrátky, aby se mu podařilo dostatečně rychle a dobře uhasit průšvih způsobený nejasnostmi ve vicepremiérových příjmech v kauze „Sorry jako“, oblažili správci Babišova facebookového profilu v sobotu večer fanoušky videem. Andrej „Čau lidi“ Babiš zde vysvětluje, proč nepočítá peníze. A je to opravdu dojemný lidský příběh.

Babiš v podstatě říká, že jej peníze nezajímají od doby, kdy je má. Když mu bylo devět let, sbíral tenisové míčky – to byly prý jeho první vydělané peníze. „Rodiče mi nedali ani korunu,“ postěžoval si na kruté dětství. Maminka mu pak ale dobře poradila, že má vstoupit do KSČ, takže později už to asi bylo v pořádku.

To nejlepší ale přichází až později. „Chtěl jsem pomáhat lidem,“ říká Babiš a vypráví o své nadaci Agrofert, kterou založil a která podle něj v loňském roce věnovala lidem 109 milionů korun. Tyto peníze si tedy ministr – na rozdíl od vlastních příjmů – spočítal více než pečlivě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner