Babiš se dojal sám nad sebou. Ty prázdné řeči mu snad nemohl věřit nikdo

facebook

Andrej Babiš | FOTO: facebook

Premiér Andrej Babiš měl opět projev ke koronavirové krizi, tentokrát velikonoční. Číst projev, který napsali jeho spolupracovníci, se naučil lépe než minule, o to prázdnější řeči to ale byly. Je zjevné, že šlo jen o jediné: aby byl zase vidět v televizi, ale nikdo mu nemohl klást otázky, protože to zrovna není jeho silná stránka.

Babiš začal mimořádně trapně žoviálním sdělením k Velikonocům, které „všichni chceme hlavně pořádně zapít“ a chodit s pomlázkou za holkama. „Rozhodně vám nechci a nebudu lhát,“ uvedl premiér. Tomu by se člověk zasmál, kdyby nevěděl, že právě lhaní je pro Babiše v podstatě takový denní chleba.

FORUM 24

Vláda prý bude dělat všechno pro to, aby pomohla živnostníkům. To je také vtipné sdělení, když si vzpomeneme, v jakých porodních bolestech vznikla alespoň nějaká pomoc. Stejně jako ta vzývaná „chytrá karanténa“, kterou ještě v úterý nikdo nepoužíval. „Testovať, testovať a znovu testovať,“ prohlásil premiér.

Podle předsedy vlády vstupujeme do klíčové fáze a rozhoduje se o dalším vývoji. Nejspíš právě proto nikomu nevadí, že tisíce lidí před Velikonocemi najely do hobbymarketů, které jsou nově otevřeny. Bez ohledu na to, že existují jiné obchody, kde by se rozestupy a další bezpečnostní opatření dodržovaly mnohem lépe.

„Doufám, že každý z vás volá alespoň jednou denně lidem z rodiny ve vyšším věku,“ moralizoval Babiš. Neměli bychom se ho zeptat, jestli on volá některým členům své rodiny v nižším věku, například svému synovi?

Babiš vyzval všechny, aby kontrolovali ostatní, zda nosí roušky. To je skvělý způsob, jak ještě podpořit hysterii. Člověk by až zaplakal, jak nám pan samozvaný farář Babiš doporučil dívat se na mše on-line. Prý i on se podívá. Snad i s Monikou! Doporučujeme napříště i zpověď, pane premiére, jen nevíme, jak dlouho by trvala.

Naděje je prý silnější a také máme jasný plán. Tak určitě – epidemie v Česku oficiálně začala prvního března a vládní představitelé mění názory asi třikrát za den. Tak díky za projev, pane premiére, a prosíme – sice se říká, že do třetice všeho dobrého, ale tentokrát to nechme být. Další projev už opravdu nepotřebujeme.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner