Babiš se měl vyjádřit k posprejované mešitě. Nezapomněl si stěžovat na média

ČTK

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Týdeník Respekt požádal Andreje Babiše o vyjádření k posprejované mešitě v Brně. Předseda vlády nejprve neodpověděl, ale posléze vše vysvětlil na sociální síti. Zároveň ale neopomněl zmínit dřívější „křivdu“, kdy časopis neotiskl jeho reakci.

Nápis, který se objevil v moravské metropoli, vzbudil diskuzi o nenávisti a xenofobii. Novináře pochopitelně zajímalo, jak na celou situaci reaguje ministerský předseda. Konkrétně Ondřej Kundra z Respektu se Andreje Babiše přímo zeptal.

Pavel Hofman

„Požádal jsem včera premiéra Babiše o komentář k počmárané mešitě v Brně, kde je vyhrožováno vražděním těm, kteří se hlásí k islámu. Zajímalo mě, jak premiér útok na svobodu vyznání – je zakotvena v Ústavě – vnímá. Odpověď dosud nepřišla,“ napsal Kundra v neděli před polednem na Twitter.  Teprve o hodinu a půl později šéf hnutí ANO konečně zareagoval.

Nejprve si postěžoval, pak teprve odpověděl na položený dotaz. „Pane redaktore, vy v Respektu vyžadujete moje odpovědi, a když jsem chtěl, abyste ve vašem časopisu jedno moje stanovisko zveřejnili, odmítli jste. Tak doufám, že to v novém roce bude lepší,“ vyzval premiér novináře.

Babiš tak opět předvedl, že těžce snáší, když nemá pod kontrolou vše, co se kolem něj děje. V případě médií je navíc zvyklý, že mu většinou vycházejí vstříc a jeho kritiku potlačují, seč to jde. Jako majitel vydavatelství MAFRA navíc Babiš ovládá i dva dříve seriózní deníky MF DNES a Lidové noviny, nejposlouchanější Rádio Impuls, nebo deník Metro.

To mu společně se servilností televizí Prima, NOVA a Barrandov nabízí komfortní pozici na mediálním poli. Přesto Babiše jednou za čas vyvede z míry někdo, kdo mu ukáže, že všechny novináře si ještě nekoupil. Poté přichází buď premiérova arogantní reakce na tiskové konferenci, nebo třeba marketingově upravené prohlášení na sociální síti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner