Babiš se nejdříve vyhýbal novinářům a potom řekl: Nechápu

screenshot video FB Marka Prchala

Český premiér Andrej Babiš | FOTO: screenshot video FB Marka Prchala

Andrej Babiš se dnes nejprve vyhýbal novinářům. Vyjádření z něj „dostali“ až v Madridu. „Účelová záležitost, nechápu, jak si Evropská komise může dovolit vykládat české zákony. Ten zákon je proti zákonu. Ten zákon je z dílny Sobotka a Kalousek. Já jsem podle něj postupoval. Takže nechápu, jak k tomu mohla Evropská komise dospět,“ tak se Andrej Babiš vyjádřil ke konečnému auditu jeho střetu zájmů.

S úsměvem prohlásil, že „Česká republika to určitě nebude akceptovat“. Audit prý nezná, nebyl a nebude s ním obeznámen. „Lex Babiš vymysleli zoufalci, kteří viděli, že mi rostou preference. Neznamená to, že Evropská komise má patent na rozum. Nevím proč má vykládat české zákony. Do těch jí nic není,“ zaútočil Babiš.

Dále pokračoval svým typickým způsobem. Vysypal plný rejstřík svých slov, která opakuje při každém vystoupení v krizové situaci. Zkorumpované, demoblok, rozkrádání, Kalousek, Ondráčka, neziskovky, mafie, antibabiš. Vystoupení ukončil větou: „Držím jim palce.“

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner