Babiš se nevypracoval vlastní pílí, ale využíváním privilegií, tvrdí Denník N

Eric Drooker

V polovině volebního období může být Andrej Babiš spokojený. Jak píše slovenský Denník N, má ministr financí nejen dobře vypočítanou marketingovou kampaň, ale především využívá bídy české pravice. Esem v rukávě je pro Babiše, kterého Slováci označují za „minimálně kontroverzního“, nezájem českých voličů o skutečnost. Ti tak nevidí, že jim Babiš lže a není tím, za koho se vydává.

Babiš je sice schopný podnikatel, ale sám se nevypracoval

Respektované slovenské periodikum upozorňuje na skutečnost, že český ministr financí se kolem sebe snaží vytvořit gloriolu, která je ovšem založena na nepravdách a výmyslech. „Babiš není téměř ničím, za co se vydává. Je schopným podnikatelem, není ovšem člověkem, který se vypracoval jen vlastní pracovitostí,“ tvrdí autor článku. „Vždy patřil k privilegované vrstvě a vždy to zneužíval,“ kritizuje Babiše slovenský deník.

Eric Drooker

Vždy byl součástí zkorumpovaného systému

Slovenské novináře však nepřekvapuje, že svou minulost dokáže Babiš umně skrývat a před voliči vystupovat jako čistá tvář, která je jedinou možností na záchranu nejen politiky u nás. Přitom, jak odvážně Denník N uvádí: „Babiš nikdy nestál mimo zkorumpovaný politický systém a naopak byl jeho součástí.“ Zároveň z těchto poměrů těžil a do politiky prý vstoupil jen proto, aby tyto poměry pomáhal udržovat při životě a aby si zajistil beztrestnost.“

Eric Drooker

„Babiš, samozřejmě, těží ze širokého znechucení politikou a politiky i ze znechucení z demokracie a z tržního hospodářství,“ vysvětluje Denník N. „To, že se mu dařilo už za socialismu, že se zapletl s StB, těmto voličům nevadí. Sami se v různé míře zapletli výměnou za lepší život nebo by to udělali, pokud by dostali příležitost,“ dodává slovenský list.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]