Babiš se opět neomluvil za své hulvátské chování. Dělá z něj ctnost

Facebook

Andrej Babiš s pečlivě vybranou "reklamní" slepicí | FOTO: Facebook

Předseda vlády Andrej Babiš vydal zase svoje „Čau lidi“. A ani omylem ho nenapadlo, že by se omluvil za nehoráznost, kterou předvedl na tiskové konferenci, kde přinutil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha veřejně říci jméno zaměstnankyně úřadu, která mu dala chybné informace. Bylo to hulvátství a nevychovanost, jak je u Babiše zvykem. A jeho PR tým z toho teď dělá výhodu.

„Čau lidi! Jo, jsem tvrdej na lidi, se kterými dělám. Stejně jako na sebe, jsem tvrdej i na ministry. To jste včera viděli v televizi. I když ten dotaz novinářky na ministra byl, musím říct, fakt nesmyslný. A proč jsem tvrdej? Protože mi o něco jde. A teď jde o zdraví našich občanů.“

Ano. Pan premiér nás brání, dámy a pánové, a proto se musí chovat jako ten poslední buran z Horní Dolní. Nejprve urazil europoslankyni Moniku Hohlmeierovou a řekl o ní, že je pomatená. Že její kolegové Peksa a Zdechovský jsou vlastizrádci. Místo omluvy vytáhl na Zdechovského pomluvy, které o něm zveřejnily dezinformační Parlamentní listy.

Pak řekl o poslankyni Kovářové, že je bestie. V deníku Právo si poté stěžoval a vymlouval se, že prý tím chtěl říct, že Kovářová „má tah na branku“. Omluva opět nikde. Protože Babiš by se neomluvil, i kdyby ho někdo přistihl při jakémkoli zločinu nebo přešlapu, natočil ho přitom a pouštěl to dvacet čtyři hodin denně v televizi.

A teď tady máme tiskovou konferenci, na níž ponižoval vlastního ministra. Ten je možná neschopný, ale zjevně celkem slušný. To Babiš o slovu slušnost ani neslyšel. Ostatně stejně jako jeho marketér Marek Prchal, který se vůbec nestydí, když tyhle věci píše.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner