Babiš se politoval: Ve Sněmovně jsem urážen a ponižován

Andrej Babiš  (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr financí Andrej Babiš byl hostem pořadu Týden v politice na ČT24. Řeč byla o státním rozpočtu na příští rok, o druhé polovině funkčního období vlády a samozřejmě o elektronické evidenci tržeb. Babiš stále věří, že se zákon podaří prosadit.

Hlavním tématem byl komentář ke schválenému rozpočtu na rok 2016. „V rámci koalice to byl těžký boj,“ odpověděl Babiš na otázku, zda neměl být schodek rozpočtu ještě nižší. „Pokud bychom udrželi ten trend, mohli bychom se v příštím roce dostat kolem padesáti (miliard, pozn. red.),“ doufá. „My potřebujeme srovnat některé resorty, které jsou na tom hůř – školství, kultura, zdravotnictví,“ odmítl Babiš to, že by se státním zaměstnancům měly opět plošně zvyšovat platy.

Babiš je si jist, že vláda vydrží do konce volebního období. „Máme za sebou víc než poločas a jsme zodpovědní,“ myslí si. Vicepremiér by podle svých slov stál o to, aby vláda vydržela. „Doufejme, že volby do krajských zastupitelstev nebudou mít nějaký negativní dopad,“ doplnil.

Kabinet bude schvalovat některé kontroverzní body až ve druhé polovině svého funkčního období. Ministr financí uvedl, že by rozhodně úspěchu ve volbách neobětoval elektronickou evidenci tržeb. „Já myslím, že to má podporu. My jsme zatím neměli dost prostoru to lidem vysvětlit. Všichni vědí, že dávat účtenku je normální,“ prohlásil Babiš a opět použil příklad dětí: „I děti vědí, že když jdou nakupovat s maminkou a s tatínkem, dostanou účtenku.“

Opozice stále pokračuje s obstrukcemi, kterými chce přijetí EET zabránit. „Pro mě to není projev demokracie, pokud je na pořadu dne EET a někdo mluví o Vrběticích…“ řekl Babiš. „Člověk je urážen a ponižován,“ prohlásil s tím, že bude nutné změnit jednací řád Poslanecké sněmovny.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner