Babiš se politoval: Vyšetřovací komise si ze mě dělala srandu, je to šaškárna

(archiv F24)

Ministr financí Andrej Babiš a ministr spravedlnosti Robert Pelikán pořádali tiskovou konferenci, na které vyjádřili svůj hněv nad závěry sněmovní vyšetřovací komise k reorganizaci policie. Hnutí se cítí dotčeno a Babiš opět všechno svedl na ostatní strany a samozřejmě i na předsedu TOP 09 Miroslava Kalouska.

„Pro mě je závěr vyšetřovací komise: České Palermo vyhrálo,“ uvedl Babiš s tím, že se jedná o strany ČSSD, ODS a „symbol korupce pana Kalouska“. „Nám bylo jasné, jak to dopadne. Považuji za absurdní, že předsedou komise se stal pan Blažek,“ dodal. Poslanec ODS byl podle něj ve střetu zájmů kvůli zásahu polici na Úřadu vlády v roce 2013. Ministr financí si stěžoval na to, jak byl vyšetřován sněmovní komisí. „Já jsem měl z té komise pocit, že Babiš a Šlachta patří do vězení,“ řekl.

Babišovi se nelíbí, že soud zrušil rozsudek nad bývalým ministrem Davidem Rathem. „My jsme jasně řekli, že celá reforma policie byla s cílem rozprášit tenhle útvar,“ pokračoval ministr. „Bylo to zásadně proti koaliční smlouvě,“ myslí si. Tento stát podle něj ovládá zkorumpovaná ČSSD. „Pro nás jsou závěry vyšetřovací komise šaškárna,“ rozčiloval se Babiš a přecházel opět do slovenštiny.

„Já se musím smát, že bych se měl někomu omluvit!“ vrátil se Babiš ke své kauze dluhopisů a házel špínu na všechny okolo. „Nech nám pan Kalousek ukáže svoje majetky, to by mě strašně zajímalo,“ doplnil. „Ze mě si tam dělali srandu,“ politoval se. „Gratulujeme českému Palermu,“ ukončil svou litanii Babiš.

Pelikán s Babišem samozřejmě souhlasil. Komise podle něj nic nevyvrátila a naopak potvrdila, co si hnutí ANO myslelo. Není bohužel jasné, jak na to přišel, jelikož závěrem je naprostý opak. Nikdo z ANO se nedokázal vyjádřit k tomu, že jejich člen byl členem komise a pro její závěry hlasoval.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]