Babiš se politoval: Za to, že jsem si koupil média, může Pavel Šafr

ČTK

Andrej Babiš. | FOTO: ČTK

Ministr financí Andrej Babiš poskytl pozoruhodný rozhovor deníku Právo. Nejenže se v něm mnohokrát pochválil, popřel, že by kumuloval moc a majetek, ale navíc opět přišla řeč na to, proč si koupil média. Mohou za to prý lži deníku Blesk a šéfredaktor Svobodného fóra Pavel Šafr.

Babiš prohlásil, že za nákupem médií stojí dlouhý příběh, který začal „pomluvami Blesku“. „Samozřejmě ta média – my nemáme ani zákon, že máme právo na omluvu. Když vás někdo poškodí, tak máme dva soudce. Chtěl jsem mít nějaká nezávislá média, ta moje média jsou nezávislá. Každý si může přečíst, co píšou. Dávají tam rozhovory moji nepřátelé, dávají tam komentáře moji nepřátelé,“ říká.

Ministr financí se navíc politoval, že ani nevlastní žádnou velkou televizi, ale nákup Mafry byl podle něj podnikatelskou příležitostí. „Ale to, že jsem si koupil média, za to může pan Pavel Šafr, který je můj ortodoxní nepřítel. Díky němu, že v Blesku napsal 28 lží a byl jsem čtyřikrát za sebou na první straně, sprosté vymyšlené lži,“ sdělil s vážnou tváří Babiš.

Když se však redaktorka ptá, zda podobná odpověď znamená, že si oligarcha noviny koupil, aby o něm nepsala, Babiš mlží. „Mě zajímalo, proč se to tak děje. Jak může mít někdo právo, že o vás napíše lži. Kolik lidí mělo problémy… Možná i tu Bartošovou dohnali k sebevraždě,“ prohlásil.

Poznámka Pavla Šafra: Logika podle Andreje Babiše

Andrej Babiš velmi dobře vysvětlil, proč vlastní média. Vadilo mu, jak píší. Je přitom typické, že bezprostředně po nákupu vydavatelství Mafra tvrdil, že jde o čistě finanční investici. Tak je dobře, že už v této věci nemusí lhát a konečně to může říci naplno.

Věta, že chtěl vlastnit nezávislá média, je zcela kouzelná. Myslím, že tím se tu všechno ještě více vyjasnilo: Nezávislá média jsou podle Babiše ta, která o něm nemohou psát kriticky. Takže už víme, co je to ta nezávislost.

Za povšimnutí také stojí, že mu vadil deník Blesk v době, kdy jsem v něm vykonával řidící pozici (ředitel titulů Blesku), a proto si koupil MF DNES a Lidové noviny (v době, kdy jsem řídil týdeník Reflex). Takovou příčinnou souvislost by si nevymyslel pro své činy ani baron Prášil.

Když Andrej Babiš tvrdí, že můžu za to, že koupil média, tak je to až příliš velký kompliment, který nemohu přijmout. Média neovládl kvůli nějakému Pavlu Šafrovi, ale proto, aby se dostal k moci. Bez médií by totiž u moci nebyl.

Vůči médiím a tedy i vůči celé veřejnosti byl tento jeho skutek naprosto špinavým podrazem, který žádný slušný člověk nemůže udělat. Prochází mu to jedině kvůli nevyspělému a občansky nestatečnému prostředí v české společnosti.

A byl bych mu vděčný, kdyby svoje špinavosti neházel na mě. Za Babiše nemůže žádný Šafr. Za Babiše může jen a jedině Babiš.

aaa1

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner