Babiš se pustil do Žilkové. Při hodnocení silvestrovských incidentů prý asi byla opilá

Eric Drooker

Vyjádření Veroniky Žilkové, ve kterém obhajovala silvestrovské sexuální útoky migrantů v Německu, se silně nelíbí jejímu stranickému šéfovi Andreji Babišovi. Předseda hnutí ANO, za které herečka a manželka ministra obrany Martina Stropnického sedí v zastupitelstvu Suchdola, je přesvědčen, že Žilková musela svá slova pronášet pod vlivem alkoholu a nemyslela je vážně.

Kontroverzní výroky známé herečky zveřejnily v minulém týdnu Parlamentní listy. Podle Žilkové je pochopitelné, že vyzývavé ženy zapůsobily v Kolíně nad Rýnem na přítomné migranty a ti reagovali přirozeně. „Není to sexuální agrese, je to silný pud přírody. I mnoho evropských žen bude svůj pud časem směřovat k novým samcům,“ tvrdí manželka Babišova ministra obrany.

Miloš Zemana a Andrej Babiš  (ČTK)

Reakce ministra financí, která přišla v nedělním vysílání Frekvence 1, nebyla pro Žilkovou lichotivá. „Já jsem o tom slyšel, ale nevím, jestli paní Žilková to říkala, když si připíjela na nový rok, ale je to takové zvláštní,“ řekl Babiš. „Já si nemyslím, že je to správné vyjádření, asi byla v dobrém rozmaru, jinak nevím,“ vysvětluje si ministr výroky zastupitelky. Ministr ovšem zapomíná na fakt, že k incidentům došlo právě na Silvestra, tudíž o nich Žilková nemohla mluvit právě na sklonku roku.

Babiš, který je v posledních týdnech silně protiuprchlický, nechápe, jak může někdo z jeho hnutí prezentovat jiný názor, než má jeho předseda. „Mně se samozřejmě to velice nelíbí, co se stalo, ty sexuální útoky. Já myslím, že muslimové mají určitě jiný přístup k ženám, než máme my v Evropě, a samozřejmě je to neakceptovatelé,“ říká rázně vicepremiér. „Možná že to byla nějaká estrádní show a že to asi nemyslela vážně,“ doufá Babiš.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články