Babiš se raduje. Estébácká metoda očerňování vyšetřovatele Čapího hnízda ho jistě těší

Andrej Babiš  (repro: anobudelip.cz)

Andrej Babiš | FOTO: repro: anobudelip.cz

Českému rozhlasu se podařilo vytvořit exemplární příklad morálně pokřivené novinářské práce. Přišel se zjištěním, že vyšetřovatel případu dotačního podvodu českého premiéra Babiše Pavel Nevtípil má „reputační problém“. Údajně měl Nevtípil ovlivňovat vyšetřování v kauze jízdenek pražského Dopravního podniku v neprospěch podnikatele Sitty, který byl ve sporu s Ivo Rittigem. Tím má být řečeno, že byl Nevtípil v kauze, kterou těžko čtenář rozplete, na straně zloducha a Fantomase české scény – Ivo Rittiga. Dodejme, že Ivo Rittig se u nás přidává do zmatených soudních či mediálních kauz jako jíška do polívky. Když je třeba někoho očernit, tak se posadí na lavici vedle Rittiga, přidá se s Rittigem do článku a už dotyčný vypadá jako mafián.

Pojem „reputační problém“ je v kontextu vyšetřování kauzy Čapího hnízda nesmírně idiotský a falešný pojem. Má ukázat Babišova vyšetřovatele ve špatném světle jakožto nedůvěryhodnou osobu. Tedy přesně to, co si Babiš přeje. Autor článku pan Kedroň za to zřejmě dostane koblihu od trestně stíhané osoby.

Mimořádná špinavost této metody spočívá v tom, že podsouvá veřejnosti, že to asi s Babišovým kriminálním činem nebude tak horké, když ho vyšetřuje tak špatná osoba. Novinář tím vychází vstříc Babišově primitivní optice, že se v kauze Čapí hnízdo jedná o osobní spor, v němž je na jedné straně napadený Babiš a na druhé straně v roli agresora policejní vyšetřovatel Nevtípil. Jenže takhle vůbec věc nestojí. V této kauze nestojí Nevtípil proti Babišovi, nýbrž zde stojí Babiš vůči zákonu a spravedlnosti.

Veškeré otázky kolem komisaře Nevtípila jsou zcela irelevantní. Každý policista se dá znevěrohodnit. Podstatné je pouze to, zda je policista bezúhonný před zákonem. Všechno ostatní jsou jen zlovolné drby.

To, co udělal Česká rozhlas proti vyšetřovateli Čapího hnízda, patří do metodické výbavy Státní bezpečnosti a zapadá to také přesně do rejstříku metod, které používá Andrej Babiš. Estébácké metody difamace a kompromitace lidí, kteří by mohli panu Babišovi pouhým výkonem své funkce uškodit, je třeba jasně odmítnout.

Že se, milý pane Kedroni, nestydíte.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]