Babiš se smál Válkovi, lidé mu to velmi ostře vrátili. Připomněli mrtvé i neschopnost vlády

Andrej Babiš (Evropská unie)

Andrej Babiš | FOTO: Evropská unie

Na tiskovou konferenci kandidáta na ministra zdravotnictví Vlastimila Válka zareagoval i Andrej Babiš. Na svém twitterovém účtu se budoucímu členu vlády vysmál a zřejmě čekal, že ho za to někdo pochválí. Pravdou se však stal pravý opak, končící předseda vlády to pořádně schytal. Lidé mu na sociální síti připomněli počty obětí covidu v České republice i nicnedělání vlády v demisi.

Babiš, spíše tedy jeho zaměstnanci z PR oddělení, na twitteru sdíleli příspěvek uživatelky, která je zřejmě zarytou fanynkou majitele hnutí ANO. Ta si vzala jednu větu z Válkovy tiskové konference, na níž zřejmě chtěla ukázat, jak špatným je adeptem na ministerský post. Babiš to s velkou radostí „překlopil“ na svůj profil a dopsal „Tak to je napínavé“. Přidal tři smajlíky, plačící smíchy.

Právě to se mu však ihned vrátilo. Reakce lidí na sebe nenechaly dlouho čekat. „Určitě ne tak napínavé, jako plížit se v šest ráno se svými komplici potmě po Národní,“ napsal jeden z komentátorů. Připomněl tak trapnou frašku, která se ve středu 17. listopadu odehrála v centru Prahy, kam si ještě za tmy dorazil Babiš, bojící se svých kritiků, připomenout důležitý den naší historie. „Víš co je zajímavé???? Rád bys byl prezidentem a kladeš věnce v noci, aby tě někdo netrefil vajíčkem. Veřejně se bojíš projít po Praze jako občan. Jsi na tom podobně jako Zeman. To jako budeš prezidentovat z Francie z těch svých zámečků?“ přidal se další.

()

Jiná uživatelka reagovala fotografiemi Staroměstského náměstí, zaplněného kříži za zemřelé na covid-19. „Jeden smajlík = 10 tisíc mrtvých?“ zeptal se další člověk. „Jsi furt premiér a nevíš, co máš dělat? Potřetí jsi to totálně projel s covidem? Postuj smajlíky, aspoň bude status,“ vzkázal premiérovi jeden z komentátorů. „Pane Prchale, připomeňte, prosím, svému zaměstnavateli, že i vláda v demisi nese na svých bedrech plnou zodpovědnost. Situace je velmi vážná, takže vysmáté smajlíky nejsou vhodné,“ připomněl farář z Horní Plané.

I další vzkazy primárně upozorňovaly na to, že je nevhodné ve spojitosti s covidovou tematikou používat smějící se emotikony. „Kvůli Tobě denně opět umírá více lidí než na rakovinu a Ty se tomu směješ?“ napsal jeden. „Já tedy nevím, ale čí ministr v čí vládě nechal tuhle situaci rozjet opět naprosto nemyslitelným způsobem? Do voleb jste neudělali nic a po volbách jakbysmet. Tohle je vážně nechutné,“ přidala se další uživatelka twitteru.

Našlo se i rozumné vysvětlení, proč kandidát na ministra zdravotnictví nebyl moc konkrétní. „Prof. Válek totiž všechny žádal, aby nevypouštěli nic si světa, než se sejde zítra MESES s vládou a ostatními. Aby to nedopadlo tak, že tady pan mikromanažer bude do všeho strkat nos a plácat do médií. Prchal, přečti mu to,“ napsal uživatel Káčko.

Jak se zdá, Babiš si svou opoziční roli skutečně užívá. Nějak si ovšem neuvědomuje, že do jmenování nové vlády nese odpovědnost za všechna důležitá rozhodnutí jeho kabinet. Ten ovšem již delší dobu dělá „mrtvého brouka“ a reaguje pouze velmi sporadicky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]