Babiš se v lednu těšil podpoře dezinformačních řetězových mailů

Kladný hrdina prokremelských řetězových e-mailů Andrej Babiš (anobudelip.cz)

Kladný hrdina prokremelských řetězových e-mailů Andrej Babiš | FOTO: anobudelip.cz

Zatímco v předvolebních průzkumech se Andrej Babiš a jeho politické uskupení ANO propadají, těší se dotační magnát a premiér značné podpoře řetězových e-mailů české dezinformační scény. Vyplývá to ze zprávy Českých elfů monitorujících ruské a čínské dezinformace v českém online prostoru.

Andrej Babiš není ve svém pokračujícím propadu volebních preferencí ponechán napospas. Na pomoc mu v lednu přispěchali šiřitelé dezinformačních řetězových e-mailů, jejichž pisatelé v nich Babiše chválili. Vyplývá to z analýzy dezinformační scény za leden vypracované skupinou dobrovolníků, která si říká Čeští elfové.

Čeští elfové

 

Pomoc Babišovi a nejrůznějším kremelským i prokremelským figurkám hezky znázorňuje zeleně vyvedený diagram s dominujícím Babišovým jménem uvedeným ve společnosti Miloše Zemana a Vladimira Putina. Naopak červený diagram uvádějící výčet jmen, která se strůjci e-mailových kampaní snažili poškodit pomluvami, obsahuje největšími písmeny uvedené jméno předsedy Pirátů Ivana Bartoše i název jeho strany.

Srovnání obětí a favoritů řetězových e-mailů s tím, které osoby pomlouvaly či naopak velebily dezinformační weby, naznačuje, že Kreml a jeho tzv. užiteční idioti nemají s Českem lehkou práci, neboť prokremelské weby podle zjištění Elfů Babiše naopak hanily. To nicméně souvisí s tím, že Babiš po většinu času navenek nevystupuje radikálně proti Evropské unii, jakkoliv v jejích institucích působí České republice svým střetem zájmů a zneužíváním peněz z fondů EU nekonečnou ostudu.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]