Babiš se v projevu proměnil v anděla. Napravoval své chyby a dobře četl ze čtečky

Twitter A. Babiše

S nestandardním krokem přišel Andrej Babiš v pondělí 23. března. Tři největší televize včetně veřejnoprávní ČT odvysílaly současně jeho předtočenou promluvu k národu. Občan, který usedl ve 20 hodin k televizi, tak mohl přepínat několikrát a všude byl Babiš. A o čem vystoupení bylo? 

Babišův projev byl smiřovací a na jeho poměry defenzivní. Snažil se oproti svému normálnímu a autentickému stavu proměnit před diváky v anděla. Bylo cítit, že se bojí následků neschopnosti, kterou vláda projevila v prvních dnech krize. Také je zřejmé, že se bojí ministra vnitra Jana Hamáčka, který krizi zvládá lépe a klidněji než on.

Omlouval se, říkal, že ne vše se jim daří, ale on za to nemůže. Prý si vede dobře a zvládne to. Jaká je realita, může potvrdit každý, kdo šije doma roušku, protože Babiš a jeho kolegové ve vládě nedokázali včas objednat patřičné ochranné pomůcky. Káral lidi, kteří pijí u hospody pivo. Vyzval, aby byli lidé zodpovědní. Zmínil, že máme skvělé lékaře, hasiče, policisty a další. A radil, jakou mají lidé nosit roušku. Pochválil opatření, která zavedl. Na druhou stranu poděkoval i médiím, umělcům, dobrovolníkům. „Všechno se počítá,“ řekl Babiš. Pozitivní bylo, že výjimečně na nikoho neútočil. Dokonce pochválil média i umělce. A děkoval zdravotníkům. Prostě to bylo v principu až na tu Čínu správné.

Děkoval Číně. Podivná mantra vlády a Miloše Zemana. To z Číny se podivný virus šíří. To Čína řadu týdnů zatajovala, že se něco děje, a přispěla tak největší měrou k tomu, že je koronavirus tak fatální. Navíc, ochranné pomůcky ČR v Číně nakupuje. Nejde o žádnou humanitární pomoc. Jako například když ČR před několika týdny do Číny posílala roušky z vlastních zásob.

Bylo evidentní, že PR tým chce svého vůdce zvednout ze země a postavit po bok Čaputové a Merkelové. Nepovedlo se to na sto procent, ale snaha tu byla a i ta se počítá.

Nešlo ovšem o státnický projev, který by dával lidem naději a ujistil je, že vláda má situaci pevně v rukou. Byl to spíše projev politika, který se snaží získat veřejné mínění na svoji stranu. Projev politika, který ví, že se mu jeho práce nedaří a že na to lidé přišli. A proto využil neomezený prostor v hlavním vysílacím čase na třech televizích současně.

Na druhou stranu je přece jen dobře, když tu máme Babiše, který se snaží chovat civilizovaně, než Babiše v jeho pravé, přirozené podobě. Kdyby od začátku krize četl dobře připravené projevy ze čtečky na kameře, pomohl by veřejnosti více než těmi absurdními šaškárnami, které provozoval předtím.

Proto máme prosbu na marketingový tým předsedy vlády. Nechte nám tohoto vámi vytvořeného Babiše a už nám nepouštějte Babiše opravdového. Pomůžete České republice a koneckonců i svému zaměstnavateli.

FORUM 24

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner