Babiš se ve svém majetku ztrácí. O pokutách nic neví a Čapí hnízdo mu nepatří

ateo

Andrej Babiš | FOTO: ateo

Jak dnes napsal server Neovlivni.cz, úřady v minulosti udělily farmě Čapí hnízdo milionovou pokutu za neoprávněný způsob čerpání dotací. Ze dvou auditů podle serveru vyplývá, že část z dotace na stavbu luxusního konferenčního centra byla vyplacena neoprávněně a za to byla firmě vyměřena pokuta šest milionů korun.

Vicepremiér Andrej Babiš, jehož Agrofert firmu vlastní, dosud tvrdil, že audity žádné pochybení nenašly a dnes ČTK řekl, že o pokutě nemá informace. V roce 2012 byla podle údajů Neovlivni.cz pokuta prominuta a Babišova firma z ní platila pouze malou část.

Na Čapí hnízdo byl Babiš dříve pyšný a „úžasným projektem“ se chlubil jako skvělým nápadem ve filmu Matrix AB. Dnes však překvapivě prohlásil pro web Novinky.cz, že se ho kauza netýká, protože Čapí hnízdo není jeho. „Není to moje. Je to nějaký firmy, která patří do holdingu,“ uvedl.

Vůbec nic neví ani o auditu, ani o pokutě. „O žádné pokutě nevím, nikdy jsem o ní neslyšel a vůbec se mě to netýká,“ rozčílil se na dotaz redakce Novinky.cz.

Je to pochopitelné. Musíme si uvědomit, že Andrej Babiš je vicepremiérem České republiky, ministrem financí, majitelem novin, rádia a mnoha firem u nás i různě ve světě. Na jednoho je toho zkrátka moc. Když zvážíme, že majetek pana Babiše je tak ohromný, že by podle časopisu Forbes mohl 19 dní platit všechny výdaje České republiky sám, je jasné, že jedno malé hnízdo se v tom ztratí. Kdo by si pamatoval všechno?

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner