Babiš se veřejně setkává s dalšími agenty StB a chlubí se tím aneb Bureš a Lotos

Agenti Andrej Babiš a Jozef Banáš (FB: A.Babiš)

Agenti Andrej Babiš a Jozef Banáš | FOTO: FB: A.Babiš

Ve chvíli, kdy Andrej Babiš zjistil, že jeho spolupráce s komunistickou Státní bezpečnosti voliče hnutí ANO vůbec netrápí a spíš je zajímá, co jim premiér ještě naslibuje, pookřál. Bývalý estébák sice křičí, jak se bude soudit třeba do konce života, protože nic nepodepsal, na druhou stranu je vidět, že ho minulost vůbec netrápí a klidně se k ní vrací. Například při setkáních s dalšími agenty StB.

Jaroslav Kmenta (Pavel Hofman)

Třeba v neděli se Babiš setkal s Jozefem Banášem. Otcem populární slovenské moderátorky, ale také bývalým agentem ŠtB, kterého ve strukturách komunistické tajné policie znali hned pod dvěma krycími jmény. Banáš práskal jako Lotos, nebo Dobo, na což upozornil slovenský deník SME.

„Užil jsem si s ním skvělý večer, vykládal mi hlavně o Bhútánu, jak jsou tam lidi šťastní, základ je rodina, solidarita, jsou šťastní, že můžou někomu pomáhat. Je to fakt génius. Nejlepší slovenský spisovatel,“ pochvaluje si český premiér, jak si třicet let po revoluci mohou spolupracovníci zločinné organizace na svobodě posedět a poklábosit.

Byli jsme na večeři s Jozefem Banášem. Táta Adély, kterou určitě všichni znáte. Mám ji rád, protože je strašně vtipná a…

Zveřejnil(a) Andrej Babiš dne Neděle 27. ledna 2019

Bylo by určitě zajímavé slyšet, o čem si kromě Bhútánu oba muži povídali. Určitě přišla řeč na staré známé a patrně si i zanadávali na slovenský Ústav paměti národa, který minulost obou vytáhl na světlo světa.

Babiš, kterého už jako estébáka oficiálně bere i jeho politický soukmenovec Miloš Zeman, nemá problém se s bývalými „bratry ve zbrani“ setkávat. Vždyť někteří z nich na Slovensku svědčili v jeho prospěch a vyprávěli u soudu báchorky o tom, že si jeho spolupráci s StB z dlouhé chvíle vymysleli.

Naši východní sousedé si ovšem nenechali nic namluvit a Babiše odmítli ze svazků Státní bezpečnosti odstranit. Další soudy, včetně toho štrasburského, je v tom podpořily. Babiš se sice chce soudit dál, ale dokud si nekoupí slovenské soudce, což zjevně nehrozí, bude mít smůlu.

Je ovšem hezké, že nezapomíná na své bývalé „kolegy“ a klidně se setkáními s nimi chlubí na sociální síti. Slušný člověk by se styděl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]