Babiš se vyfotil na koncertu Ewy Farne. Je mi to hodně nepříjemné, cítím se zneužita, reaguje zpěvačka

Andrej Babiš (ANO) (ČTK/AP/Petr David Josek)

Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK/AP/Petr David Josek

Předseda vlády Andrej Babiš v rámci své předvolební politické kampaně sdílí nejrůznější fotografie a momentky, kterými se snaží přiblížit k lidu. Jedním takovým je i příspěvek z koncertu populární zpěvačky Ewy Farne. Ta se však proti tomu osobně ohradila přímo na jeho facebooku.

„Jasně, že se vyfotíme,“ píše marketingový tým slovy Andreje Babiše u fotografií, na kterých se fotí s nejrůznějšími lidmi. Premiér se tak v rámci předvolební kampaně snaží budovat image „nepolitika“ a obyčejného člověka.

Týdeník FORUM (FORUM 24)

S jedním z posledních příspěvků, kde si fotil selfie během koncertu populární zpěvačky Ewy Farne, však narazil. Přímo na facebooku na něj totiž zpěvačka reagovala.

„Koncert Ewy Farne ve Vinařství Johann W ve Třebívlicích jsem si moc užil,“ uvádí Babišův marketingový tým u příspěvku, který nasbíral čtyři tisíce facebookových reakcí. Budí dojem, že by interpretka s medializací jeho účasti snad souhlasila.

V komentářích pod příspěvkem se však proti politizaci svého vystoupení ozvala sama zpěvačka. „Snažím se lidi skrze hudbu spíš pojit a politiku na koncerty netahat.
A je mi hodně nepříjemné, že jste ji tam přivedl. Cítím se zneužitá,“ reagovala svým komentářem v diskuzi Farna.

Její okamžitá reakce na sociální síti silně rezonovala. V počtu reakcí totiž okamžitě předehnala premiérův původní příspěvek. Podporu jí pod příspěvkem vyjádřilo na pět tisíc lidí.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články