Babiš se vzteká kvůli EET: ODS podporuje zloděje

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Blokování pátečního jednání Sněmovny ze strany pravicových stran neskutečně vytáčelo Andreje Babiše. Nemohl se totiž projednávat zákon o elektronické evidenci tržeb, na kterém mu velmi záleží. Kvůli návrhům na změnu programu jednání k diskuzi o problematickém zákonu vůbec nedošlo. V reakci na chování ODS, která však varovala, že bude dělat všechno pro to, aby drobné živnostníky uchránila od buzerace, obvinil ministr financí opoziční stranu z podpory zlodějů.

Buzerace nebo nástroj pro výběr daní

Pro Babiše jsou takzvané registrační pokladny ještě důležitější než státní rozpočet. Aby podpořil jejich oblibu, nechal dokonce za své peníze vydat brožuru, ve které se snaží vysvětlit, o jak skvělý mechanismus se jedná. Pravicové strany však tvrdí opak a podle předsedy ODS Petra Fialy se jedná o systém, který pouze bude šikanovat drobné živnostníky.

Eric Drooker

Další Babišovy sněmovní urážky 

Když se v pátek, podle očekávání, pravice snažila nedopustit jednání o zákonu, rozčílil se Babiš na facebookovém profilu svého hnutí. „Jde snad o jedinou opozici v Evropě, která brání lepšímu výběru daní. Pokud ODS přišla s někým, kdo se chlubí, že nevydává účtenky, takže asi prodává načerno a neplatí daně, tak tím podporuje zloděje,“ obvinil ministr své ideové oponenty.

eet

 

Eric Drooker

Po jednání, které skončilo ve dvě hodiny, aniž by se o elektronické evidenci tržeb hovořilo, neodpustil si Babiš další útok na ODS a TOP 09. Ve spolupráci se svými zaměstnanci z ANO napadl opozici podruhé. „ODS a TOP09 předváděly, jak jim „záleží“ na dobru této země, když byly ve vládě. Deset let blokovaly služební zákon – jedno z nejdůležitějších opatření proti klientelismu a korupci,“ píše hnutí na sociální síti. „To samé předvádí v opozici – nejdřív se snažily zamezit vyššímu zdanění hazardu a teď blokují hlasování o Elektronické evidenci tržeb – nástroji proti krácení daní, které jsou potřeba na školy, silnice, nemocnice…,“ tvrdí zástupci ANO.

eet 2

Sám Babiš se bude snažit pravici zabránit, aby jednání o EET ještě mohla zablokovat. „Kolem nás je mnoho demokratických států, Itálie, Rakousko, kde jednací řád neumožňuje takovéto svévolné blokování vládních zákonů. Musíme se zamyslet nad změnou jednacího řádu, aby toto nebylo možné,“ vysvětluje svůj cíl Babiš.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]