Babiš se ze svého selhání snaží vytěžit body. Raduje se, že lidé šijí roušky

Andrej Babiš (FB Úřad vlády ČR)

Andrej Babiš | FOTO: FB Úřad vlády ČR

Premiér Andrej Babiš a jeho marketingový tým se skutečně nezastaví před ničím, to je věc, kterou jsme už za ta léta mohli zjistit všichni. Česká vláda zásadním způsobem ohrozila životy a zdraví občanů, protože se nepřipravila na pandemii, a lidé tak nemají k dispozici dostatek ochranných pomůcek, a to ani lékaři nebo ti nejohroženější – senioři. A co na to Babiš? Místo aby se pokorně omlouval, na sociálních sítích šíří video, které má vyvolat dojem, že Česká republika inspiruje celý svět. Tak to tedy doufáme, že neinspiruje, pane premiére.

Až tahle krize skončí, správně by měla padnout celá vláda. Je to naprosto skandální selhání, které se teď řeší omezováním svobod občanů. To by nebylo nutné, kdyby ještě v únoru ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který nyní není schopen ani zajistit distribuci roušek a respirátorů, věc nezlehčoval a byli jsme připraveni. Nejsme, tak nás vláda zavřela doma.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

K nasdílenému videu Babiš píše: „Kdo máte přátele, známé, rodinu nebo obchodní partnery v zahraničí, pošlete jim tohle důležité video. Každý v Evropě a na světě by měl udělat to, co my v České republice.“

Ne, to by tedy neměli. Samozřejmě je skvělé, jak jsou lidé solidární. Je obdivuhodné, kolik času mnozí věnují tomu, aby pomohli druhým, a to nejen co se týče šití roušek, ale mnozí působí jako dobrovolníci, věnují svůj čas a energii, telefonují, rozvážejí, nakupují druhým. Ano. Jenže to šití roušek není žádná veselá kratochvíle, kterou si vyfotíme, dáme na Facebook a jedeme dál. To je obžaloba této vlády.

Ano, samozřejmě by každý státu odpustil, že běžnému občanovi neposkytne sto jednorázových roušek. Ale fakt, že mnozí teď šijí roušky pro domovy seniorů, kde už umírají lidé (!), do nemocnic, do lékáren a na další kriticky ohrožená místa, to je prostě skandál. Skandál, který by neměl být zapomenut zejména v příštích volbách.

Andrej Babiš řídí zemi jako firmu, ve které jsou bezohledně ohroženi ti nejslabší. A ještě se snaží věc využít ve svůj prospěch. Jak je vidět, Marek Prchal stále hledá své dno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]