Babiš shání kompro na Rakušana. Je poptávka po mém sledování, potvrdil lídr Starostů

Předseda  STAN Vít Rakušan (ČTK)

Předseda STAN Vít Rakušan | FOTO: ČTK

Server Neovlivní.cz přinesl informaci o tom, že premiér Andrej Babiš shání kompromitující materiály na předsedu Starostů Víta Rakušana. Ten potvrdil, že se k němu informace o premiérově záměru také dostaly.

Na vině je podle webu Babišova silná averze k lídrovi Starostů. “Zadání znělo, najděte něco na Rakušana. Šéf ho skutečně nesnáší,” uvedl anonymně jeden ze spolupracovníků premiéra. Tento pokyn následně potvrdil další člověk, který je zapojen do předvolební kampaně hnutí ANO.

K věci se vyjádřil i sám Rakušan. „Už několik měsíců dostávám zprávy z prostředí bývalých policistů, že je poptávka po mém sledování. Zadavatel se v různých verzích liší. Ale vždy se jedná o politického konkurenta,” napsal ve středu na svůj facebook.

Na dotaz webu Novinky.cz svůj status rozvedl: „Informace o tom, že se na mě má něco najít, jsem doteď v podstatě neřešil. Nemám žádné agenty, policisty, kteří by pro mě pracovali, a nemám možnost si nadstandardně obstarávat informace, tak jsem to bral jako takový politický folklor. Nyní se změnilo to, že investigativní novinářka bez jakéhokoliv kontaktu o mně napsala článek, o němž jsem se dozvěděl až od svých přátel. Tuto informaci jsem tedy nyní vzal za vážnou s tím, že je asi novinářsky řádně ověřena a odzdrojována,” uvedl Rakušan.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]