Babiš si 17. listopadu řekl o hlasy dezolátů. Nepřekvapil

Andrej Babiš (Pavel Šmejkal, FORUM 24)

Andrej Babiš | FOTO: Pavel Šmejkal, FORUM 24

Andrej Babiš dobře ví, že aby měl alespoň nějakou šanci uspět v prezidentských volbách, musí oslovit zejména ty, kteří 17. listopad nepovažují za významný svátek. Ty, kteří nepochopili, jak vzácná je svoboda a demokracie, kterou dnes máme. A tak sice pokrytecky položil květinu na Národní třídě, vzápětí se ale obrátil na elektorát, který skutečně chce oslovit.

Málokdo by tušil, že po více než 30 letech od listopadu bude snaha razit jeden správný názor, o některých věcech se lidé na veřejnosti raději nebudou bavit a za slova bude hrozit i vyhazov z práce,“ napsal Babišův tým k videu, které zveřejnil na sociálních sítích.

()

A tohle je přesně to, co nyní můžeme od Babiše čekat. Samozřejmě mu není ani trochu trapné šířit podobné lži, a ještě ke všemu 17. listopadu. Tento svátek ho vůbec nezajímá, vždyť byl tehdy jakožto estébák a pracovník zahraničního obchodu v Maroku a nejprve si myslel, že je to průšvih, že padl režim, ve kterém se mu tak dobře žilo. Vrátil se až mnohem později, když zjistil, že i nové situaci se umí přizpůsobit.

Babiš dobře ví, že takhle se může vetřít do přízně těch, jejichž hlasy bude potřebovat. Jsou to hlasy lidí, kteří současné uspořádání České republiky nenávidí. Lidé frustrovaní, často s myšlením blízkým tomu, co vidíme v dnešním Rusku. Ty Babiš potřebuje, ale není jich samozřejmě dostatečný počet, ani je nedokáže efektivně oslovit všechny, proto ta komedie na Národní třídě, kam došel těsně poté, co se rozednilo, aby tam přece jen těch občanů, s nimiž se setká, nebylo moc.

Cynismus předsedy hnutí ANO je vidět v mnoha jeho činech. Video, kde si hraje na disidenta a obránce údajně umlčovaných, je toho dalším důkazem. Od někoho, kdo si koupil noviny a ovládl třetinu mediálního trhu v České republice, čímž se stal největším ohrožením svobody slova v naší zemi od pádu komunistického režimu, je to skutečná drzost.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články