Babiš se řídí selským rozumem a bije se za občany. To by byl panečku premiér

facebook Andreje Babiše

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: facebook Andreje Babiše

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš poslal v pondělí prostřednictvím sociálních sítí vzkaz rodičům, dětem, studentům, učitelům a ředitelům škol. Údajně od nich dostal spoustu e-mailů, esemesek a dopisů, ve kterých si stěžují, že se s nimi nikdo nebaví. Babiš se tedy podle svých slov rozhodl vše vyřešit. Došlápl si na ministry školství a zdravotnictví, aby přinesl odpovědi na nezodpovězené otázky.

„Kvůli chystanému návratu dětí do škol jsem od vás dostal spoustu mailů, esemesek a dopisů, a s některými z vás jsem si i telefonoval. Řada z vás si stěžuje, že se s vámi nikdo jiný nebaví a že vaše otázky zůstávají nezodpovězeny,“ začíná pondělní příspěvek Andreje Babiše. Absolutní prioritou je pro šéfa hnutí ANO hlavně smysluplný návrat dětí do škol. „A stejně jako vy se řídím selským rozumem a souhlasím s vámi, kdo mi píšete, že některé návrhy ministerstev školství a zdravotnictví nevypadají z hlediska praxe vůbec logicky,“ pokračuje Babiš na sociální síti.

ČTK

Návrhy od vlastních ministrů se Babiš podle svých slov dozvídá z médií. „Samozřejmě nejsem expert ani epidemiolog, ale všechny vaše podněty vnímám a na jejich základě chci na Radě pro zdravotní rizika v diskusi pokračovat,“ vzkázal čtenářům, které zároveň informoval, že o návratu dětí do škol bude rozhodovat na základě návrhů a argumentace obou resortů v úterý 6. dubna vláda. Následně se Babiš pustil do mnoha odpovědí, které zakončil slovy: „Tak, to jsou ty hlavní věci, na které poukazujete. Díky za podněty. Budu se ptát za vás.“

Důvody pro kritiku ministra zdravotnictví Jana Blatného a ministra školství Roberta Plagy (oba za ANO) by se jistě našly. Mnoho z nás jistě ocení, že se objevila významná osoba, která to členům vlády spočítá. „Mírně“ schizofrenní však může být, pokud se do této role pasuje sám předseda vlády. Tedy člověk, který je za výběr a práci ministrů přímo odpovědný. A přesně takového počínání jsme v České republice dlouhodobě svědky.

Není to totiž poprvé, co se Andrej Babiš pouští do členů své vlastní vlády, dokonce do členů, kteří jsou nominování za jeho vlastní hnutí ANO. Vždyť jen před pár dny jsme se dozvěděli, že premiér koncem března poslal ministrovi zdravotnictví Janu Blatnému již nejméně čtvrtý vytýkací dopis během zhruba dvou týdnů. Ministrovi vytkl přísné podmínky pro podávání experimentálního léku na nemoc covid-19 bamlanivimab.

Niť nezůstala suchá ani na poslancích vládního hnutí. Stalo se tak poté, co sněmovna chtěla vyzvat vládu, aby zveřejnila všechny smlouvy k nákupům v nouzovém stavu. Poslanci ANO ale pro návrh v pátek nehlasovali a neprošel o jediný hlas. To však předseda hnutí a bojovník za korupci nemohl nechal jen tak. „Naši poslanci včera odmítli zveřejnit všechny smlouvy k nákupům v době nouzového stavu. Naprosto s tím nesouhlasím, je to absolutní nesmysl. Nemáme co skrývat,“ zuřil o minulém víkendu na sociální síti. Zda členové poslaneckého klubu ANO také dostali vytýkací dopis, se zatím odhalit nepodařilo. Otázkou na závěr však zůstává, zda opravdu někdo věří premiérovi hru na opozici ve vlastní vládě.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner