Babiš si myslí, že si nás koupí za zmrzku a knížku plnou nesmyslů. Pojďte ho vypískat, vybízí starosta

Starosta Františkových Lázní Jan Kuchař (ČTK)

Starosta Františkových Lázní Jan Kuchař | FOTO: ČTK

Andrej Babiš se chystá na další díl své předvolební kampaně. Tentokrát má namířeno do Karlových Varů, kde slibuje občanům podepisování své nové knihy a točení zmrzliny. Stejně jako v Průhonicích, kde ho čekaly nejen kříže, připomínající mrtvé na covid, ale také odpůrci očkování a vládních opatření, bude i tentokrát rušno. K vypískání předsedy vlády totiž na svém facebookovém profilu vyzval starosta Františkových lázní Jan Kuchař.

„Tak prý do Varů přijede ANDREJ. V sobotu v 15:00. Ten slavný prodavač teplé vody a stavitel Potěmkinových vesnic přijede do kraje, na který neváhal při Covidu poslat armádu, kterému zavřel hranice, nebo který označil za úplně nejhorší ze všech – nám přijde podepsat a rozdat knížku plnou těch svých nesmyslů. Protože volby,“ píše lídr kandidátky STAN (v koalici Piráti a Starostové) za Karlovarský kraj v podzimních parlamentních volbách 2021.

Michael Kocáb a Michal Pavlíček (ČTK)

Připomíná, že se Babiš „ohání“ opravou hotelu Thermal a téměř se zdá, jako by to byl právě on, kdo vše zařídil. „Jako vždycky, jsou to jen kecy. Rekonstrukce? Jo, z Thermalu je zrekonstruovaných pár pater a bazén vypadá úplně jinak, proto sdílí radši jen ty vyvoněné a nablýskané vizualizace,“ upozorňuje starosta s tím, že se ministerský předseda pouze snaží přivlastnit si úspěchy, které nejsou jeho, dokonce i ty neexistující.

„Přijede k nám člověk, který si myslí, že jsme zapomněli na jeho totální selhání při covidu. ON je přímo odpovědný za 30 tisíc životů našich občanů, kteří zemřeli. Je to ON, kdo může za to, že zadlužil za svojí vlády tuhle republiku víc než všechny předchozí vlády 30 let zpátky,“ reaguje Kuchař ostře na způsob vlády šéfa hnutí ANO.

„No a teď si tenhle pán myslí, že si nás koupí za zmrzku a knížku plnou nesmyslů a my se budeme tvářit, že tenhle člověk není TRESTNĚ STÍHANÝ dotační podvodník, estébák a udavač, slibotechna na kolečkách, že vám může nakecat cokoli a vy tomu uvěříte, třeba že není ve střetu zájmů, že si z celého státu neudělal dojnou krávu, a vám všem, kteří v něm žijete, vzkazuje jen jedno – dejte mi hlasy, já potřebuju být v imunitě, hlavně ať mě nezavřou a za to – vám slíbím cokoli… A to, že to zaplatí vaše děti a vnuci? Koho by to zajímalo…“ nešetří kritikou starosta lázeňského města.

Protože se mu nelíbí způsob, jakým Andrej Babiš vede zemi jako premiér, vyzval občany: „Pojďme tohohle šaška vypískat. Ve tři bude v Alžbětinských lázních. Budu se těšit, že přijdete. Že spolu řekneme tomuhle grázlovi, který patří za katr – kámo, dobrej pokus, ale končíš. My ti ty tvoje kecy nežereme.“


Babiš na Karlovarský kraj sází jako na ten, kde by mohl uspět. Lídryní místní kandidátky za ANO je Jana Mračková Vildumetzová, která byla v letech 2016-2019 hejtmankou Karlovarského kraje a předsedkyní Asociace krajů ČR.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]