Babiš si neuvědomuje, že je to jeho morální konec. Z úřadu ho ale dostane asi jen policie

ČTK

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš si odmítá připustit, že to, co se děje v posledních dnech, je jeho politický a morální konec. Ještě nějakou dobu bude zřejmě trvat, než fakticky zmizí, ale už to má jisté. Pro evropské vyšetřovatele je podvodník, pro tuzemské detektivy je podvodník. V normální západní zemi by se omluvil a odstoupil. A Babiš? Jako reakci na výsledek vyšetřování odstraní ministra spravedlnosti a bleskově do úřadu nasazuje loajální dámu určenou na špinavou práci.

Navíc má tu drzost národu ve svém tisku dotčeně oznámit, že v žádném případě neodstoupí, ani když státní zástupce případ postoupí soudu. Absolutně nevídaná a troufalá slova, dokazují umanutost Babiše a maximální jistotu, že ho nemá, kdo z úřadu dostat. Koalice ho poslouchá na slovo, bolševici jsou rádi za funkce, sociální demokraté se slabým Hamáčkem v čele ani nestojí za řeč. Prezident s Babišem čile obchoduje a není v jeho zájmu premiéra odstranit. Zdá se, že jediná síla, která Babiše dokáže z úřadu premiéra dostat, je policejní zásahovka.

Babiš páchá České republice neuvěřitelnou ostudu. V zahraničí o jeho skandálním střetu zájmů a obchodech vznikají dokumenty. Nejvyšší orgány Evropské unie řeší, že už je nebaví dívat se, jak je vykutálený premiér členské země vysává prostřednictvím dotací. Další řeší, jak manipuluje veřejným míněním díky svým médiím, což například dnes dokazuje Mf DNES, kde se skandálu s výměnou ministra jeho píáristé věnují tak, že přinášejí rozhovor s majitelem, kde opět plive špínu na vyšetřovatele, a k tomu přikládají fotografii pomlázek.

Samozřejmě že se Babišovi nechce z funkce, ještě pochopitelnější je, že se mu nechce do vězení. Tím, co dělá, jak se do svých kauz každým dnem více a více zamotává, sám sebe totálně likviduje. Navíc ho nečekají pěkné chvíle ani v dalších dnech, kdy se mu budou věnovat orgány EU. V Praze se chystá veliká demonstrace a pochod městem. Všechny politické strany v minulých letech převálcoval s tím, že tady udělá pořádek a že zlikviduje Palermo. Dopadlo to tak, že názorně všem předvedl, že je tím nejhorším, co Českou republiku od roku 1989 potkalo, a že on a jeho parta jsou Palermo na druhou, jak říká Petr Fiala. Morálně už Babiš skončil. Neodvratitelný je i jeho praktický konec v politice.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner