Babiš si postěžoval. Lidé mu to kazí. Je potřeba vyšetřit langoše a trdelníky

Andrej Babiš (facebook A. B.)

Andrej Babiš | FOTO: facebook A. B.

Andrej Babiš opět vynadal občanům. Několikrát zaútočil na pražského primátora Zdeňka Hřiba a poplakal si, jak všechno zařídil, ale lidé mu to kazí. Tak takové bylo jeho a Prchalovo poslední Čau lidi. „My jsme vás prosili a vyzývali, ale někteří to nedodržují a kazí to všem,“ sdělil národu pan premiér.

Své vyprávění uvedl tím, že má špatné zprávy, a snažil se vyjmenovat důvody, proč opět stoupá počet nakažených. Premiér říkal, že je potřeba, aby primátor Hřib vyřešil nelegální párty, která se uskutečnila v Praze. A přidal pár vět, které se jistě zapíšou do zlatého fondu nejzmatenějších citátů Andreje Babiše.

()

„On teď dělá nějaké divadlo s čerty, asi proto, že má moc peněz na účtě, a vymlouvá se na jeho odbor bezpečnosti. Taky by bylo zajímavé vědět, kdo povolil prodej langošů a trdelníků na Staromáku. A taky by bylo dobré, aby pan primátor se staral o to, jak to vypadá v městské hromadné dopravě. Hlava na hlavě,“ prohlásil Andrej Babiš s tím, že si nechal zjistit, že „87 miliard korun má Praha na účtech, takže by bylo dobré, aby pan primátor se začal starat“. Jak dostat do tří vět čerty, langoše a tramvaje? Takhle.

„Pár nezodpovědných lidí nám to kazí,“ řekl také ve svém šestnáctiminutovém nedělním povídání. To je zajímavé zjištění. Ono to totiž doteď vypadalo, že lidem „to“ kazí nezodpovědná, zmatená a nekompetentní vláda Andreje Babiše. Tisíce mrtvých, chyby vlády, scestné načasování opatření, jejich zmatenost a neférový přístup k drobným podnikatelům. Tím je ostatně Babiš vyhlášený.

Chyby je potřeba hledat u vlády, ne u langošů, trdelníků nebo u Zdeňka Hřiba. Jak je u Babiše zvykem, ani tentokrát na vteřinu nepřipustil vlastní chyby. Za vše může někdo jiný. Dalších zbytečných 16 minut.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]