Babiš si postěžoval: Že jsem nebezpečný? To tvrdí nikým nevolení komentátoři

Andrej Babiš (David Těšínský / SF)

Andrej Babiš | FOTO: David Těšínský / SF

Jelikož se Andrej Babišovi nedaří s každým kritikem sejít a přesvědčit ho o tom, že jediným jeho úmyslem je porazit zlý Matrix zkorumpovaných politiků, začal posílat vzkazy přes média. V deníku Právo se tak rozhodl okomentovat slova Petra Pitharta, který o něm hovořil 17. listopadu na Albertově, a komentátora Jiřího Pehe.

Pithart upozornil na rizika Babišova „vedení státu jako firmy“, protože ve firmách rozhoduje majitel a na osobním oddělení pro nepohodlné zaměstnance čekají výpovědi. Vicepremiér samozřejmě nezapomíná na vhodné argumenty ad hominem a píše: „Za prvé bych rád upozornil pana Peheho a pana Pitharta, kteří v žádné firmě v životě nepracovali nebo žádnou nevedli, protože by jinak to museli vědět, že ve vedení firem se normálně hlasuje a rozhodnutí jsou kolektivní.”

Eric Drooker

Dotčený ministr uvádí, že vůbec nechápe, v čem by byl nebezpečný pro demokracii. „Jedním ze základních pilířů demokracie je otevřenost a konkurence, takže strany jako ČSSD či ODS a další teď zkrátka mají konkurenci. Chápe někdo, co je na tom špatného?” ptá se Babiš.

Babiš zdůrazňuje, že nikdy nezpochybnil Ústavní soud, centrální banku, občanskou společnost… Sice zpochybnil poslaneckou sněmovnu, kterou označil za žvanírnu, a senát, protože se do něj nedostal dostatečný počet jeho kandidátů, ale to nevadí. Hnutí Ano je podle Babiše demokratické, žádná strana jednoho muže, a nemá žádné zájmy v Rusku ani v Číně.

()

Naprosto nejlepší je ale věta: „Není pravda, že nemáme ideje či program. Program pro příští volby i vizi pro tuto zemi brzy představíme.” Aha. Takže program existuje, jenom jej zatím nikdo neviděl.

Nakonec nezbývá než ocenit dvě myšlenky pana ministra. Za hnutí ANO podle něj nestojí žádní oligarchové – trošičku pozapomněl na sebe sama. A zdůrazněme, že komentátoři nejsou nikým volení. To je pravda, s výjimkou těch, kteří patří do holdingu, ty si totiž zvolil sám Babiš.

Děkujeme, máme jasno.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]