Babiš si stěžuje na své zdraví, obětoval ho prý kvůli lidem

Eric Drooker

Andrej Babiš znovu použil své médium, aby si postěžoval, jak těžkou roli hraje na české politické scéně. Pro slovenskou televizi HN, kterou vlastní, vysvětlil, jak složité je vést stát jako firmu i jaký dopad na jeho zdraví má vládnutí. O tom, že zneužívá svou politicko-ekonomicko-mediální moc k získávání miliardových dotací pro svůj Agrofert, ovšem mluvit zapomněl. Na podobné věci se však, vlastně jako vždy, „jeho“ novináři ani neptali.

Český vicepremiér zřejmě uznal za vhodné, že neustálé urážení a pomlouvání opozičních politiků v čele s Miroslavem Kalouskem už občany unavuje, proto si raději postěžoval na své zdraví. To podle svých vyjádření obětoval pro dobro českých občanů, kteří si zaslouží lepší politiky, a proto on musel z podnikatelské sféry povýšit a dát stát takříkajíc dohromady. Odměnou mu za to byl pouze zhoršený zdravotní stav. Ten podle Babiše prezentuje jeho zvýšená váha. Ukazatel, který vždy vypovídal o blahobytu člověku, je pro Babiše synonymem špatného stavu. Přitom zrovna pro oligarchu znamenal uplynulý rok velký úspěch. A to jak politický, tak především finanční. Agrofert dostal ze státní pokladny miliardy na dotacích a odpuštěných daních a další výhody si z pozice ministra Babiš vyjednává v současnosti.

Kritiku z ministrových úst sklidili také úředníci, kteří prý nefungují tak, jak by museli, pokud by pracovali pro Agrofert. Babiše třeba překvapuje fakt, že když někomu pošle SMSku v půl šesté ráno, dočká se odpovědi až o tři hodiny později. Pokud od brzkého rána řeší, jak obrat stát o peníze a neporušit přitom zákon, nebo chce zjistit, kde koupit levnější toaletní papír na ministerstvo, není divu, že s odpovědí nikdo nespěchá.

Všechny tyto kroky je samozřejmě třeba přikrýt i mediálně, aby nevznikl dojem, že populární politik dělá něco nekalého. Babiš si investováním do vydavatelství Ecopress, provozovatele zmíněné televize HN, snaží napravit pověst i na Slovensku. Názory na jeho minulost v StB, podnikání i politické ambice jsou totiž v zemi, ze které pochází, zcela odlišné než u nás. Ministr financí totiž nestačil dostatečně včas zmanipulovat významné slovenské deníky a televize, a proto se o událostech, které mají spojitost s Babišovou minulostí, často píše i mluví. Miliardář tak uvítal možnost koupit vydavatelství, pod něž spadají i Hospodárské noviny. Ty se mu v poslední době staly věrnou vrbou, která reprodukuje veškeré Babišovy nářky.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner