Babiš si zahrál se svým nemocným synem šachy. Ten mu opět řekl, že byl na Krymu nedobrovolně

ndrej Babiš to neměl během svého exklusivního rozhovoru pro TV NOVA moc složité. Přesto prozradil asi více, než chtěl.

Žádný oponent z řad politiků proti němu nestál, pouze moderátor Rey Koranteng se snažil vystupovat jako zástupce zvídavé veřejnosti.

Babiš ke skandálu, kterou rozpoutala reportáž na televizi Seznam, uvedl dvě zajímavé informace. Jednak sdělil, že si zahrál během své rychlé návštěvy Švýcarska se svým psychicky těžce nemocným synem šachy. A pak téměř bezděčně uvedl podstatnou zprávu, že jeho syn trval během jejich rozhovoru na tom, že byl na Krymu nedobrovolně. Koranteng reagoval na zmínku o šachové partii překvapeně, že šachy vyžadují psychickou námahu. Babiš to ale shodil s tím, že by si měl nastudovat projevy schizofrenie. Podle Babiše tedy hrál jeho syn šachy normálně, ale při rozhovoru o okolnostech výletu na Krym žil chudák opět v bludu, že byl unesen. Babišovi je moc líto, že je syn tak nemocný.

Babiš také uvedl v příkrém rozporu se svými předešlými výroky o tom, že Čapí hnízdo je to nejlepší, co kdy vymyslel, novou verzi příběhu o zrodu farmy. Luxusní objekt Čapí hnízdo vymyslela prý jeho dcera, o níž minulý týden zveřejnil, že má bipolární poruchu. Prý se s kamarádkami věnuje jezdectví a proto se rozhodla podnikat ve farmě.

Do Ženevy odletěl Babiš v sobotu brzy ráno a setkal se i se svou bývalou manželkou Beatou, která poté ve videu pro TV Nova přečetla připravené stanovisko. Řekla, že nesouhlasí s jednáním novinářů Sabiny Slonkové a Jiřího Kubíka a nepřeje si, aby ji a jejího syna znovu novináři navštívili. Paní Babišová toto stanovisko přečetla po té, co ji navštívil bývalý muž. Jejich syn, který prý žije v bludech, uvedl, že v rodině probíhá nátlak, aby již nemluvil s novináři.

Komediální charakter rozhovoru byl završen  – vedle standardních útoků na všechny, kdo si dovolí o jeho kostrbatých verzích pochybovat – Babišovým patetickým prohlášením:

„Pravda je na mé straně, pravda vítězí a jsem přesvědčen, že pravda musí zvítězit! Stejně jako to má pan prezident na své standartě.“

Podle lékařů je schizofrenie geneticky podmíněná nemoc s bludným prožíváním a halucinacemi. Vzhledem k neustálým změnám v příběhu, který nám vypráví Andrej Babiš o Čapím hnízdě, je pravděpodobné, že bludným prožíváním reality trpí i samotný předseda vlády. Je čas vyrazit k lékaři!

 

 

 

 

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner