Babiš si zase půjde stěžovat k Zemanovi

ČTK

Deník FORUM 24 se zeptal mluvčího prezidenta republiky Jiřího Ovčáčka, zda by měl premiér Bohuslav Sobotka odvolat ministra financí Andreje Babiše. Ovčáček sdělil, že se Babiš s Milošem Zemanem setká.

„Vicepremiér a ministr financí pan Andrej Babiš se v blízké době na svou žádost setká s panem prezidentem. Více nyní nebudu sdělovat,“ uvedl pro FORUM 24 Ovčáček.

Babiš je přesvědčen o tom, že Sobotka vytváří atmosféru k tomu, aby ho mohl odvolat a zlikvidovat jako politického soupeře. Řekl to ČTK v reakci na zprávu Deníku, že Sobotkovi poradci vypracovali analýzu, v níž se chtějí ptát na to, jak získal koncern Agrofert, který mu do února patřil. Vicepremiér to považuje za ničení práce vlády.

„Je to pokračování mediálního honu na mou osobu, velice cíleného, a pan premiér si vytváří nějakou atmosféru, aby mě mohl odvolat. Aby mohl ovládnout ministerstvo financí, protože tam potřebuje sociální demokracie dělat kšefty, jako to dělala v minulosti,“ řekl Babiš o analýze.

Babiš má ve zvyku scházet se se svým spojencem Zemanem vždy, když je v problémech. Prezident jej navštívil například na Čapím hnízdě s dětmi z Klokánků, přestože stále není jasné, zda na něj nezískal Agrofert prostředky dotačním podvodem. Babiše se také hlava státu zastala u Ústavního soudu kvůli zákonu o střetu zájmů, který předtím vetoval. U Zemana byl také v době, kdy se v médiích hojně řešila kauza korunových dluhopisů.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner