Babiš si zase stěžuje: Za dluhopisy může Kalousek a média proti mně vedou kampaň

Andrej Babiš (ČTK)

Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Ministr financí Andrej Babiš se na tiskové konferenci vyjádřil ke kauze dluhopisy. Opět zopakoval, že se jedná o štvavou kampaň a dezinformace, které šíří novináři nebo spíše aktivisté.

Babiš se vyjádřil ke svým auditům. „Samozřejmě to bylo ověření příjmů, i když tomu všichni říkali audit,“ uvedl ministr financí. „Já bych byl strašně rád, aby někteří novináři, spíš aktivisti, neříkali, že ty audity jsou nějaké divné,“ doplnil.

Babiš je podle svých slov první politik, který zveřejnil své daňové přiznání za posledních dvacet let. Ukázal daňové přiznání, které má vysvětlovat problém v auditech − účetní prý udělala chybu, protože příjmy jsou to hrubé, nikoli čisté.

Ministr se vrátil také k dluhopisům. „Dluhopisy za pana Janoty se zdaňovaly, dluhopisy za pana Kalouska se nezdaňovaly,“ sdělil s tím, že za všechno mohou Miroslav Kalousek a Bohuslav Sobotka. „Sociální demokracie nehlasovala pro zdanění dluhopisů,“ dodal s tím, že se jedná o štvavou kampaň a informace. „Celá kauza je dílo Kalousek-Sobotka.“

Babiš se nezapomněl pochválit za to, že díky němu se nyní zákon týkající se dluhopisů může napravit. „Jsem na to zvědavý,“ uvedl.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]