Babiš si zprivatizoval zemi. Už se nesnaží předstírat opak

Andrej přece doopravdy cvičí a píše! (FB AB)

Andrej přece doopravdy cvičí a píše! | FOTO: FB AB

Novým předsedou představenstva Českých drah se stal politický náměstek ministerstva pro místní rozvoj Václav Nebeský. Jeho manželka měla na starosti odpověď České republiky na návrh auditní zprávy Evropské komise ke střetu zájmů Andreje Babiše. Zjevně ji napsala dobře. Nebeský nemá zkušenosti, má ale body. A to v České republice roku 2019 stačí.

Abyste mohli v naší zemi působit na vysokých postech, je nutné mít ten správný kádrový profil. A v žádném případě nesmíte jít proti holdingu předsedy vlády. Jen se podívejme na pár příkladů: Ředitel Finančního úřadu v Příbrami Karel Trefný skončil, když doměřil daň firmě Primagra z Agrofertu. 

Nový ředitel ČD Václav Nebeský (Ministerstvo pro místní rozvoj)

Na Státním fondu životního prostředí skončil náměstek Leo Steiner. Zastavil vyplacení části dotace pro lihovarnický podnik Ethanol Energy. Ten patří do holdingu Agrofert.

Ale podívejme se i na další případy. Skončil policejní prezident, odstraněn byl šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů Michal Murín. Pod nátlakem.

Babišovi věrní se samozřejmě dostali i do vlády. Ministryně financí Alena Schillerová před lety zametla pod koberec daňový podvod s reklamou na Čapím hnízdě. Zpěvák ze Superstar Adam Vojtěch, který dnes dělá ministra zdravotnictví a zakládá Národní komisi pro kojení, dva roky působil jako právník vydavatelství Mafra, které vydává mj. Babišovu MF DNES a Lidové noviny.

Stát je Agrofert a Agrofert je stát. Ještě že vás máme, vzkazuje nám holding ze svých reklamních spotů. Ano, mají nás.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]