Babiš šíří názory doktorky Protopopové. Té, která mu pomohla uklidit syna na Krym

Dita Protopopová (FB)

Dita Protopopová | FOTO: FB

Už to budou dva roky, co jsme se díky reportáži serveru Seznam Zprávy dozvěděli, že syn českého předsedy vlády Andrej Babiš junior má psychické problémy. A také to, že jej jeho otec namočil do kauzy Čapí hnízdo, a aby se ho zbavil, poslal ho s podivným prodavačem kol jménem Protopopov na Ruskem okupovaný Krym. Mysleli jste si, že se bude Babiš snažit, aby se už o věci nikdy nemluvilo? Chyba lávky.

Andrej Babiš se totiž jakožto hodný tatínek začal starat i o naše duševní zdraví. A ve vládě na tom spolupracuje s doktorkou Protopopovou, manželkou zmiňovaného Protopopova a hlavně se ženou, která se podílela na snahách udělat z Andreje Babiše mladšího nesvéprávného člověka, který – ač předtím úspěšný pilot – prostě a jednoduše nesmí mluvit.

Po nedělním „Čau lidi“ sdílel Babiš na své facebookové stránce článek týkající se krizové podpory v době pandemie. A v tomto textu je citována právě doktorka Dita Protopopová. Je to naprosto skandální drzost a arogance. Všichni jsme viděli, co je Protopopová zač. Co dělá a jak se chová její manžel. A hlavně to, co se stalo s jeho synem, z něhož premiér udělal bílého koně v případu dotačního podvodu.

Když se občané dozvěděli o tom, jak se Babiš chová ke svým vlastním dětem, konala se dokonce velká demonstrace na pražském Václavském náměstí. Připomeňme, že i po tomto zjištění je sociální demokracie součástí Babišovy vlády. A připomeňme i to, že o Babišově synovi za dva roky nikdo neslyšel od chvíle, kdy za ním Babiš pod rouškou noci odletěl do Švýcarska.

Ještě několik hodin předtím Babišova bývalá manželka a matka Andreje juniora předčítala třesoucím se hlasem do televizních kamer výzvu, aby novináři nechali ji a její děti na pokoji. Je totiž jasné, že jí bylo důrazně vysvětleno, že pravda nesmí vyjít najevo.

Drzost Andreje Babiše a jeho bezskrupulózních marketérů je vskutku fascinující. Věc, která by v jiné zemi vedla k naprostému konci v politice a nejspíše také k policejnímu vyšetřování, v České republice zapadla. Babišova MF DNES místo toho, aby se investigativně zapojila do pátrání po pravdě, vyhrožovala majiteli společnosti Seznam Ivo Lukačovičovi skandalizací jeho soukromí. Babiš vládne dál, jeho syn zmizel a nyní se nám předseda vlády spolu s Markem Prchalem směje do očí a cituje Ditu Protopopovou. Větší chucpe si lze představit jen těžko.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články