Dnešek opět potvrdil neschopnost vlády Andreje Babiše. Z úst šéfky Evropské komise jsme se dozvěděli, že eurokomisařka Věra Jourová bude mít na starosti dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost. Ještě nedávno přitom premiér sliboval, že vyjednává silné ekonomické portfolio.

Celá vláda je tak opět k smíchu. Jak správně zaznívá od některých opozičních politiků, celá situace je navíc naprosto absurdní. Hodnoty Evropské unie totiž dostává na starosti právě země, jejíž premiér je obviněn mimo jiné z toho, že hodnoty EU nedodržuje.

Důležité agenty v Evropské komisi tak díky naší vládě opět budou mít v gesci jiné země. Za důležitou oblast se považuje rozpočet a správa, kterou získali Rakušané. Andrej Babiš by se tak měl o eurokomisaře Johannese Hahna zajímat. Rakouský lidovec totiž bude mluvit také do dotací z rozpočtu Evropské unie.

Vlivné agendy jako spravedlnost budou mít na starosti Belgičané, vnitřní trh Francouzi, energetiku Estonci a hospodářství Italové. Našim severním sousedům se podařilo získat pro Janusze Wojciechowského zemědělství.

Vládní politici se teď pouze plácají po zádech, že jsme poprvé v historii získali post místopředsedkyně Evropské komise. Jasné však je, že jde o další věc, kterou vláda Andreje Babiše naprosto nezvládla.

Tato portfolia získaly jednotlivé země:

 

 

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner