Rozdělení rezortů v EK: Babiš sliboval vlivnou agendu, Jourová ale dostala bezvýznamnou oblast

ČTK

Premiér Andrej Babiš a eurokomisařka Věra Jourová | FOTO: ČTK

Dnešek opět potvrdil neschopnost vlády Andreje Babiše. Z úst šéfky Evropské komise jsme se dozvěděli, že eurokomisařka Věra Jourová bude mít na starosti dodržování hodnot Evropské unie a transparentnost. Ještě nedávno přitom premiér sliboval, že vyjednává silné ekonomické portfolio.

Celá vláda je tak opět k smíchu. Jak správně zaznívá od některých opozičních politiků, celá situace je navíc naprosto absurdní. Hodnoty Evropské unie totiž dostává na starosti právě země, jejíž premiér je obviněn mimo jiné z toho, že hodnoty EU nedodržuje.

ČTK

Důležité agenty v Evropské komisi tak díky naší vládě opět budou mít v gesci jiné země. Za důležitou oblast se považuje rozpočet a správa, kterou získali Rakušané. Andrej Babiš by se tak měl o eurokomisaře Johannese Hahna zajímat. Rakouský lidovec totiž bude mluvit také do dotací z rozpočtu Evropské unie.

Vlivné agendy jako spravedlnost budou mít na starosti Belgičané, vnitřní trh Francouzi, energetiku Estonci a hospodářství Italové. Našim severním sousedům se podařilo získat pro Janusze Wojciechowského zemědělství.

Vládní politici se teď pouze plácají po zádech, že jsme poprvé v historii získali post místopředsedkyně Evropské komise. Jasné však je, že jde o další věc, kterou vláda Andreje Babiše naprosto nezvládla.

Tato portfolia získaly jednotlivé země:

 

 

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner