Andrej Babiš stále bojuje za „naše lidi“. Teď k tomu přidal starost o jejich střechu nad hlavou a oznámil, že u nás máme jen deset pokrývačů a to je málo. Jestli to oznámil on, nebo jeho pisatel, co mu vytváří „čau lidi“, netušíme. V každém případě poněkud narazil, protože tak zle na tom zase nejsme.

Jak napsal na FB třeba exministr Marian Jurečka: „Tak podle odhadu provozovatele portálu krytiny-strechy.cz Martina Smutného v Česku aktivně působí 5000 až 7000 pokrývačských a klempířských firem, ve kterých pracuje asi 15.000 lidí. Jen v okolí jich strejda google vyhodil x…, chápu, že řemeslníků je nedostatek, ale premiér by si mohl alespoň trošku ověřovat data než něco řekne.“

Upozornění do hlavního stanu zřejmě dorazilo, protože příspěvek už byl opraven, že se jedná o deset absolventů oboru ročně. Stopa původního příspěvku ale zůstala v historii úprav.

FB Andreje Babiše

Ještě že Andrej Babiš v prvotním děsu neučinil nějaká nevratná opatření. To bychom mohli mít záhy celou republiku tak pokrytou, že by ani nebyla vidět.

Ale tak stane se. Děsivější je to, co mu ve statusu zůstalo: „Celkově to není dobře. Snažím se s tím něco dělat, chceme zavést praktickou výuku do škol, předmět zvaný Technika. Podporovat řemesla. Podle mě je v tom budoucnost.“

Když myslí. Možná by ji ale mohl zkusit realizovat v nějaké jiné zemi.

Revue Forum Banner
Jan Jandourek
Jan Jandourek
Komentátor deníku FORUM 24
Další články autora