Babiš utekl od Zemana zadním vchodem. Prezidenta po setkání odvezla sanitka. Oba politici jsou na konci. Rozloučili se

Prezident Miloš Zeman (ČTK)

Prezident Miloš Zeman | FOTO: ČTK

Rychlý spád nabírají události okolo Andreje Babiše a Miloše Zemana. Končící premiér přijel v neděli dopoledne do Lán, aby se sešel se Zemanem, prý mělo jít o neformální schůzku, která není k volebnímu výsledku, alespoň to tvrdil v sobotu večer Babiš. Věřit tomu ale nemohl ani on sám. U Zemana byl Babiš zhruba 40 minut, potom odjel nepozorovaně zadním vchodem, mimo kamery. A to není vše.

Krátce po odjezdu premiéra vyjela ze zámku Lány také sanitka Ústřední vojenské nemocnice, která pečuje o prezidenta. Sanitní vůz stál podle svědků v areálu zámku již několik dní. Sanitka odjížděla z areálu v doprovodu hradních limuzín a odvážela prezidenta.

Jiří Ovčáček zveřejnil jen gratulaci novým poslancům a informaci o tom, že se oba politici v neděli dopoledne sešli. Fotografii ze setkání nepřiložil, i když to v minulosti vždy dělal.

Více než setkání nad politickou situací v zemi a nad výsledky voleb tak nedělní setkání, rychlý odjezd Babiše a prezidentská kolona se sanitkou naznačují, že šlo o jakési rozloučení. Zemanovi je jasné, že Babiš definitivně končí jako premiér. I kdyby společně vymýšleli jednu obstrukci za druhou, včerejší prohra je i Zemanova. Babišovi musí být také jasné, že končí i Zemanova éra. Prezident je evidentně na konci sil. Už mu nepomůže. Oba odcházejí.

 

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]