Babiš útočí: Destabilizace policie je Chovancův předvolební záměr

Ministři Chovanec s Babišem  (ČTK)

Ministři Chovanec s Babišem | FOTO: ČTK

Ministr vnitra Milan Chovanec záměrně destabilizuje policii před podzimními krajskými volbami, uvedl na dotaz ČTK ministr financí Andrej Babiš. Výsledek posudku chystaných změn v policii, kterými Chovanec podmínil svůj souhlas se záměrem vedení policie přistoupit k reorganizaci elitních útvarů, byl podle Babiše předem jasný.

Je to účelová hra, tvrdí Babiš

Babišovi vadí, že se o výsledcích analýzy dozvídá od novinářů. “Pan Chovanec dělá jeden kiks za druhým. Proč dal analýzu dřív novinářům než členům vlády? Je to jen další důkaz jeho účelové hry. Podle mě záměrně destabilizuje českou policii před krajskými volbami,” napsal ČTK Babiš.

[ctete-foto]63009[/ctete-foto]

O tom, že chystané sloučení protikorupční policie a Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) nebude mít podle výsledků analýzy vliv na vyšetřování živých kauz, informoval dnes Radiožurnál. Chovanec novinářům řekl, že se s výsledky analýzy zatím podrobně neseznámil.

Tajné posudky s jasným výsledkem

Výsledek posudku byl podle předsedy vládního hnutí ANO předem jasný. “Dělá to celé potají a skrytě a teď si vytváří podpůrné posudky, jejichž výsledek byl už dopředu jasný,” uvedl Babiš.

Ministr financí už předtím kritizoval posudek na twitteru, Chovanec se proti tomu na sociální síti ohradil a naznačil Babišův zájem “vlámat se do policie”. “Do živých kauz nevidím. Zato jsem v novinách dost četl o korupci Agrotecu, čachrech kolem Čapího hnízda a řadě trestních oznámení. Dost důvodů vlámat se do policie, že?” napsal Chovanec.

[ctete-foto]62785[/ctete-foto]

Plán na vytvoření Národní centrály proti organizovanému zločinu ve středu oznámil policejní prezident Tomáš Tuhý. Chovanec následně uvedl, že pokud se reorganizace nedotkne živých kauz, nemá jediný důvod ji nepodepsat. Šéf ÚOOZ Robert Šlachta kvůli plánovaným změnám dnes ráno rezignoval na svou funkci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články