Babiš uznal aktuální průzkum svědčící o propadu preferencí ANO a přiznal, že covid nezvládáme

Premiér Andrej Babiš ve svém videu při pomlouvání opozice (Printscreen Čau lidi, FB Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš ve svém videu při pomlouvání opozice | FOTO: Printscreen Čau lidi, FB Andreje Babiše

Předseda vlády Andrej Babiš nově při pokusu relativizovat vlastní odpovědnost za přetrvávající katastrofální situaci bezděky uznal jak výzkum svědčící o propadu popularity jeho politického projektu, tak i skutečnost, že boj s pandemií nezvládá.

Babiš tak příznačně pro svůj styl učinil nechtěně v okamžiku, kdy se pokoušel zpochybnit vlastní zodpovědnost. „Opozice využívá ten covid k tomu, aby nás oslabili. Ano, klesly Hnutí ANO preference, no, ale proč? To nejsou oni, kteří nám snižují preference, to je ta situace, samozřejmě,“ potvrdil nechtěně platnost v neděli zveřejněných výsledků výzkumu agentury Kantar CZ pro Českou televizi, podle nichž se preference ANO propadly na 25 procent.

Při následném pokusu relativizovat dopady konání vlastní nedůvěryhodné vlády pak Babiš nechtěně přiznal selhání státu. „Protože zvládnuť covid za této pezprecedentní situace, vlastně ani další státy to nezvládají, ano?“ prohlásil ve svém videu z neděle, čímž v podstatě potvrdil, že boj s pandemií český stát nezvládá. Babiš si v tu chvíli zjevně neuvědomil, že je to především on, kdo ten stát řídí.

Předseda vlády zároveň nevynechal příležitost, aby osočil piráty z údajného zájmu na újmě obyvatel. „Opozice má radost, že nám roste počet nakažených. Piráti, ti si libují v počtě zemřelých, oni maju radost, takže takový cynismus, tak stě měli možnost to vidět,“ útočil pod pás. Strach z Pirátské strany, jejíž preference naopak prudce narůstají, Babiš sdílí spolu se svými neoficiálními koaličními partnery komunisty.

Komunistka Miloslava Vostrá se v pátek pustila do úvahy o údajné posedlosti Pirátů představou moci a pokoušela se jejich šéfa Ivana Bartoše znevěrohodnit poukazem na jeho účes. Na sociálních sítích pak za to sklízela posměšky i odsudek z vlastních řad. Narozdíl od Babišova výpadu však komunistka alespoň v jedné věci nelhala. Ano, Ivan Bartoš má skutečně dredy.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]