Babiš v akci. Zveřejnil tzv. zdrcující dopady vlády ODS za 30 let

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš  (ČTK)

Premiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Andrej Babiš, nebo Marek Prchal, nebo někdo takový, nelení. Hned v osm večer v sobotu, v den kongresu ODS, jsme se na Twitteru dočkali zásadního sdělení.

Čteme tam: „Dopady vládnutí @ODScz  za 30 let svobody a demokracie jsou pro naši ekonomiku a život našich občanů zdrcující. Pro ty, kteří zapomněli, nebo chtějí zapomenout…“

A v příloze dokument v pdf Kauzy ODS. na ulozto.to. Je to celých 28 stran textu. Hlavně mít vše uloženo, může se to hodit.

Jen samotný obsah připomíná nějakou kostelní litanii. Zvláště vzývání Topolánka je působivé:

Topolánek a jeho ministr Řebíček

Topolánek a jeho ministr Langer

Topolánek a jeho Marek Dalík

Topolánek a jeho nemovitosti

Topolánek a dluh VAE

Topolánek a přeběhlíci

Topolánek a radar v Brdech.

A tak dále.  Ten radar je skutečně pozoruhodná položka. Má jen jednu větu: „podepsal smlouvy proti vůli 70 % občanů“. No jasně. Proč se ptát, co by bylo dobré pro tuto zemi, co by bylo dobré pro spojence. Rozhoduje tady lid zmasírovaný první vlnou hybridní ideologické války. Hlavně naskočit na tu správnou vlnu. Babiš je zkušený surfař, naskakovat umí. Dělá to tak desítky let od dob vlády soudruha Gustáva Husáka.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

Je to zvláštní, všude takové Palermo, a Babišovi se v tom tak skvěle dařilo. Stal se miliardářem z lidu, kdeco si koupil, dotace získal, nějaké ty firmy převzal…

Je opravdu veselé, když vidíme Babiše, tuhle postavu zplozenou 80. a 90. léty, jak ze sebe najednou dělá mesiáše, který sestoupil z nebe a bude to tady morálně čistit. A že se Andrej nepřidal v devadesátkách k Zemanově halasně vyhlašované „Akci čisté ruce“? Tak jistě, pak nějak splaskla, když zavřeli Zemanova vlastního ministra financí Svobodu a byla opoziční smlouva a klid na práci, ale mohl to aspoň zkusit, ne?

Jenomže proč by si kapřík vypouštěl rybník, v kterém se tak skvěle plavalo. Tohle není jeho styl.

Možná by měl náš trestně stíhaný premiér spíš věnovat pozornost svým kauzám. Jsou docela čerstvé a už známé po celé Evropě. A když už jsme v tom, mohl by nám už konečně prozradit, kde vzal ty první peníze na rozjezd svého podnikání. Kdo byli ti záhadní „švýcarští spolužáci“. To jen tak, kdyby se při pročítání evropských auditů nudil.

Co dodat? Babišův tým prostě propadá hysterii a to je dobré znamení, že tu nebude tato polokomunistická vláda věčně.

ODS (repro ČT)

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]