Zastupitel Říčan dokázal Babišovi, že v Čaulidi lže. Neschopnost své vlády svádí na opozici

Premiér Andrej Babiš  (FB Andreje Babiše)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: FB Andreje Babiše

Lži a výmluvy, neschopnost uznat vlastní chybu a zbabělost. Andrej Babiš v posledním „Čaulidi“ předvedl vše uvedené. Za nehody vlaků podle něj může opozice, která má ve sněmovně blokovat novelu zákona o drahách. Babiš konkrétně prohlásil: „Opozice nás teď kritizuje místo toho, aby to podpořila okamžitě a aby se to schválilo, tedy samozřejmě je to celé zabržděno“. Dále řekl, že novela leží ve sněmovně od jara. A to je lež.

Novelu poslala do sněmovny vláda 24. června. Nic tedy „neleží ve sněmovně od jara“. Jak dokázal Jiří Kozák, zastupitel Říčan za ODS, který zveřejnil sněmovní tisk týkající se této novely a přiložil vzkaz pro premiéra: „Babiš ve svém Čau lidi opět lže. Například říká, že ve sněmovně leží od jara novela zákona o drahách a prý za její neprojednání může opozice. Níže koukněte na datum, kdy to došlo do sněmovny. Jaro? Fakt? Babiši, jste hnusný lhář!“

Fakta jsou totiž jiná. Hnutí ANO řídí ministerstvo dopravy 6,5 roku. Za tu dobu nezvládlo novelu připravit. Dále, Babiš má s bolševiky a ČSSD ve sněmovně většinu, jak známo. Je schopen parlamentem „protáhnout“ prakticky cokoliv. Jen v případě novely zákona o drahách nejde o peníze Agrofertu, tak ho to dosud nezajímalo.

Ani v případě tragických nehod na železnici není premiér schopný uznat svoji evidentní chybu a neschopnost. Tu svádí opět na opozici. Opoziční strany ale nemohou za to, že s Babišem nechtějí spolupracovat žádní skuteční odborníci a že premiér totálně nezvládá personální politiku své vlády. Nemůže ani za to, že Babiš dal nezodpovědně na starost dvě důležitá ministerstva extrémně loajálnímu Karlu Havlíčkovi.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Související články