Babiš v projevu žádal občany, aby dodržovali opatření. Roušky neohrožují svobodu, řekl

Andrej Babiš (Facebook A. B.)

Andrej Babiš | FOTO: Facebook A. B.

Předseda vlády Andrej Babiš vystoupil v televizi, aby promluvil o druhé vlně koronavirové krize. Občany se snažil přesvědčit o nutnosti dodržovat opatření. Zdůraznil, že je zásadní nosit roušky a snažit se najít takový scénář řešení pandemie, v němž bude zohledněna ochrana zdraví občanů i ekonomika.

Babiš uvedl, že jeho vláda dostala scénáře vývoje nákazy, které ho velmi znepokojily. „I já jsem se nechal unést nastupujícím létem a atmosférou ve skutečnosti. To byla chyba, kterou nechci opakovat,“ řekl premiér s tím, že na současnou situaci podle něj nebyl nikdo připraven.

Andrej Babiš (repro ČT)

Předseda vlády sdělil, že je nutné ochránit „Nenošením roušek chtějí někteří občané vyjádřit protest proti vládě,“ prohlásil s tím, že ochranné prostředky „neohrožují svobodu a demokracii“. Babiš prý sám viděl – hlavně v Praze – lidi, kteří nerespektovali ani základní opatření.

Babiš zopakoval, že nejdůležitější je dodržovat tři základní věci: mytí rukou, nošení roušek a rozestupy. „Především musíme myslet na ochranu životů našich občanů,“ připustil premiér s tím, že je těžké najít rovnováhu mezi restrikcím a ekonomikou.

Zaznělo poděkování směrem k těm, kteří dodržují pravidla, k epidemiologům, ke všem v první vlně, ale i k dnes již exministrovi zdravotnictví Adamu Vojtěchovi. „V podstatě jsem si ho vychoval a mám k němu speciální vztah,“ oznámil Babiš.

„Nechceme zavírat ekonomiku a ohrozit zaměstnanost,“ slíbil Babiš a požádal občany, aby vládě s touto věcí pomohli.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]