Babiš ve středních Čechách nechá kandidovat Jermanovou. Rozhodl se prohrát?

Jaroslava Pokorná Jermanová  (ČTK)

Jaroslava Pokorná Jermanová | FOTO: ČTK

Hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová bude kandidovat na prvním místě kandidátky hnutí ANO ve Středočeském kraji. A to po všech známých aférách, po arogantním chování, po naprosté neschopnosti kraj dobře vést. Co se děje? Ví něco na šéfa Andreje Babiše? Nebo jí on něco dluží za slavnou reorganizaci středočeského krajského úřadu, který řešil jeho střet zájmů? Těžko říct. Jednoznačně ale jde o dobrou zprávu pro demokratické strany.

Pokorná Jermanová je naprosto přesnou ukázkou personální politiky hnutí ANO. Babišovi už zbyly pouze superloajální osoby, které je ovšem lepší příliš nepouštět před kameru, aby projevovaly samostatně své názory a myšlenky. U paní Jermanové to platí dvojnásob.

Demonstrace na Letné (Pavel Hofman)

S Jermanovou svého času Babiš počítal na post ministryně zahraničí. To je ještě pikantnější, když si vzpomeneme, jak šířila konspirační teorie o tom, že Německo České republice zadržovalo ochranné prostředky, až z toho byla diplomatická roztržka.

Ještě lepší je ale v případě paní Jermanové dění posledních měsíců. Tak předně – vůbec se nerozpakovala otevřeně urážet novináře a zabývat se tím, kde bydlí redaktor, který psal o jejích kauzách. A nakonec vše vyvrcholilo trestním oznámením na záchranářku, která si během koronavirové krize v otevřeném dopise stěžovala na to, že Středočeský kraj nezajistil dostatek roušek a dalších ochranných pomůcek pro zdravotníky.

Prostě kandidátka, jak má být. Loajální, arogantní, s velkou touhou po moci a bez odborných znalostí a dovedností. To je hnutí ANO 2020. Gratulujeme soupeřům paní Jermanové. Její šéf jim značně ulehčil situaci.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]