Babiš ve svém rádiu přiznal, že vedl volební kampaň hlavně proti ČSSD

Andrej Babiš (youtube.com)

Andrej Babiš | FOTO: youtube.com

V těchto krajských volbách jsme nesoutěžili s Kalouskem, ale s ČSSD, prohlásil v marketingovém rozhovoru s moderátorkou Zuzanou Bubílkovou pro svoji rozhlasovou stanici Rádio Impuls vicepremiér, ministr financí a oligarcha Andrej Babiš. Sociální demokracie podle něho „měla velmi lživou kampaň“, zaměřenou proti hnutí ANO, které prý rozhodně nechce privatizovat krajské zdravotnictví, jak tvrdila ČSSD.

Andrej Babiš jen jaksi zapomněl zmínit, že jeho celostátní deníky Lidové noviny a Mladá fronta Dnes vedou už několik měsíců proti koaliční ČSSD intenzivní útočnou kampaň. V ní se mimo jiné a především snaží na základě zkreslování nezákonně získaných informací z policejních spisů přesvědčit veřejnost o spikleneckých teoriích o zákulisí policejní reformy, která podle všeho zmařila Babišovy plány na ovládnutí Policie ČR.

Právě probíhající krajská koaliční jednání podle Babiše potvrzují trend, že proti němu a jeho hnutí jsou všechny „tradiční politické strany“. „Byl proti mně pojmenován zákon, všichni proti nám hlasují ve sněmovně,“ řekl vicepremiér. Za podvod na voličích pak označil dohodu v Hradci Králové, kde se na spolupráci proti vítěznému ANO domluvili hned v sobotu sociální demokraté, ODS a TOP 09. Podobně podle něj budou probíhat sněmovní volby za rok.

Moderátorka Bubílková vycházela svému chlebodárci maximálně vstříc, když pronesla větu: „Bez vašich hlasů rozkrádání nezabráníme.“ Na to ji Babiš ujistil, že chce v krajích vyhrát, aby byly „transparentní, bez klientelismu a bez korupce“. Nositeli těchto nešvarů jsou prý hejtmani z ČSSD. Inu, sám zatím ještě žádné hejtmany nemá.

Za pozornost stojí Babišovo tvrzení, že nemá problém se současným jihočeským hejtmanem Zimolou, ale měl ho prý s hejmany Haškem (Jihomoravský kraj) a Novákem (Moravskoslezský kraj). V té souvislosti je třeba poznamenat, že Jiří Zimola jednak volby v Jihočeském kraji jako lídr ČSSD vyhrál, Babišovo ANO s ním nyní vyjednává o možné koalici, a navíc je Zimola potenciálním a nyní i nadějným stranickým rivalem předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky, zatímco v Jihomoravském i Moravskoslezském kraji vyhrálo ANO, a může si tam tedy do jisté míry diktovat podmínky.

Závěr povolebního rozhovoru už byl zcela věnován Babišovu osobnímu marketingu. Oligarcha si postěžoval na to, že přísnější zákon o střetu zájmů by měl platit už od ledna příštího roku, což je prý vůči němu podraz. Počká si na platnost zákona a pak mu musí jeho právníci navrhnout řešení.

Na dotaz, zda by si vybral byznys nebo politiku, kdyby byl nucen se rozhodnout, odpověděl: „Záleží na tom, jak to dopadne.“ Agrofert budoval 25 let, úspěchy si vydřel a dnes prý firmu neřídí. Všichni najatí manažeři mu ovšem jako jedinému vlastníkovi skládají účty.

„Všichni budou mít radost, že se mé firmě nedaří a naopak se daří státu,“ prohlásil Babiš. Přitom jen za loňský rok Babišova vládního angažmá vzrostlo podle časopisu Forbes jeho jmění o šest miliard korun.

Ministr financí Andrej Babiš ()

„Když bude mým firmám zakázáno soutěžit o státní zakázky, bude to ke škodě Lesů ČR a státu,“ prohlásil ministr financí, který podle svých slov pracuje sedm dní v týdnu 19 hodin denně. „Nelžu, nekradu a pracuju pro lidi,“ uzavřel oligarcha.

Provozovatelem Rádia Impuls je společnost LONDA spol. s r. o., jejímž stoprocentním vlastníkem je Babišův holding Agrofert.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com