Babiš večer promluví na Nově, předtím tam zazní vyjádření matky jeho syna. To jistě není náhoda

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Premiér Andrej Babiš | FOTO: ČTK

Jen zjevné, že „nátlak na matku“, o němž mluví v poslední písemné zprávě syn českého předsedy vlády pan Andrej Babiš ml., už nese plody.

Televize Nova na svém internetovém portálu TN.cz totiž avizuje, že ve večerních zprávách zveřejní vyjádření bývalé manželky premiéra České republiky a matky Andreje Babiše juniora.  Prohlášení matky, které má být celé zveřejněno v reportáži večer, začíná slovy: „Jako matka Andreje Babiše mladšího cítím zásadní povinnost vyjádřit se ke skandálnímu útoku proti soukromí mého syna a mě.“ Bude to tedy vyjádření namířené proti novinářům z televize Seznam. Večer ve 21.25 pak má vystoupit samotný předseda vlády Babiš. Rovněž na TV NOVA a nebude zde konfrontován s žádným oponentem. Dostane volné pole pro svoji verzi případu, která naváže na vyjádření matky.

Premiér Andrej Babiš (ČTK)

Je zajímavé, že toto prohlášení o nátlaku a útoku na soukromí přichází poté, co se v sobotu Andrej Babiš rozhodl navštívit svého syna a jeho matku a odletěl za nimi do Švýcarska. A snad ani není překvapení, že slova matky získala právě televize Nova, která má večer uvést exkluzivní rozhovor s premiérem ohledně celé kauzy, což Babiš oznámil již ve čtvrtek. Z toho je zřetelné, že komunikační stratégové hnutí ANO spolupracují úzce s TV NOVA podobně, jak tomu bylo již v minulosti.

Jak už víme ze Seznam Zpráv, Slonková s Kubíkem se snažili Andreje Babiše juniora i jeho matku znovu kontaktovat. Proč se tedy raději svěřila televizi Nova, a ne Seznam Zprávám? Můžeme se dohadovat, že pro komunikační stratégy Andreje Babiše je TV NOVA příjemnějším partnerem.

Babiš 17. listopadu brzo po půlnoci pokládal květiny k památníku a tvrdil, že to dělá proto, že jede za svou rodinou do Švýcarska.

Spousta lidí se na sociálních sítích tázala, zda je to v pořádku, a upozorňovala, že je možné, že na rodinu bude ze strany premiéra vyvíjen nátlak. Miroslav Kalousek se například na Twitteru dotazoval Jana Hamáčka, ministra vnitra a předsedy ČSSD: „Zatímco policie řeší kytky na Národní třídě, hlavní obviněný ovlivňuje ve Švýcarsku klíčového svědka, aniž by proti tomu kdokoliv oprávněný zasáhl. Za tohle nesete odpovědnost, @jhamacek. Budete to dál krýt, nebo to spolu s námi v pátek čestně ukončíte?”

Jak se zdá, to čeho se lidé obávali, se stalo. Pokud si opravdu matka juniora myslí, že se ze stran novinářů jedná o útok na jejího syna, jak je možné, že Babiš mladší ještě před pár dny napsal e-mail novinářům, ve kterém požaduje kontakt s policí? Bude jistě zajímavé sledovat, jakou roli TV Nova v celé kauze sehraje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu freeczechmedia@gmail.com