Babiš: Vojtěch se neuměl bránit. Útočili na něj novináři, opozice i hejtmani

ČTK

Předseda vlády Andrej Babiš (ANO) | FOTO: ČTK

Premiér Andrej Babiš na tiskové konferenci sdělil, že mu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch oznámil již v pátek, že se definitivně rozhodl rezignovat. Vojtěcha se zastal a uvedl, že ministr musel skončit, protože byl neustále napadán.

„Adam Vojtěch je slušný, poctivý a pracovitý mladý muž,“ řekl Babiš. „On byl napadán ze všech stran,“ dodal premiér s tím, že Vojtěch se málo bránil. Šlo podle něj o nejlepšího ministra zdravotnictví v historii.

Veronika Rejmanová

Vojtěch podle Babiše převzal rezort zdravotnictví v rozkladu. „Věnoval obrovskou energii i do bojů s koronavirem,“ prohlásil premiér a Vojtěchovi, který je podle něj oblíbený, poděkoval. „Chodí mi plno esemesek,“ doplnil. „Nemohl dokončit svou misi, protože přišel ten vir,“ zaznělo.

Na Vojtěcha prý stále útočila opozice, hejtmani i novináři. „Viděli jste to v neděli. A i ministři z koalice. Všichni na něj útočili a v podstatě se neuměl bránit,“ řekl Babiš.

Premiér uvedl, že věc je již projednaná i s prezidentem Milošem Zemanem, který jmenuje ministrem zdravotnictví Romana Prymulu. Babiš jej uvede do úřadu v úterý v osm hodin ráno. „My jsme skutečně v situaci, kdy musíme zavést krizové řízení,“ myslí si předseda vlády.

Babiš na tiskové konferenci uvedl, že když poprvé fungoval Ústřední krizový štáb, řešil zbytečné věci, jako například ekonomiku.  „Ústřední krizový štáb není zřízen pro to, aby řídil ministerstvo zdravotnictví a dával nějaké epidemiologické návrhy,“ řekl premiér a zkritizoval vedení krajů. Hejtmani podle něj neplní své povinnosti.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner