Babiš volal Merkelové, říká europoslankyně. Je to lež, tvrdí premiér a chce omluvu

Veronika Vrecionová (archiv)

Veronika Vrecionová | FOTO: archiv

Europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS) uvedla, že premiér Andrej Babiš telefonoval německé kancléřce Angele Merkelové a požadoval, aby „zkrotila“ europoslankyni Moniku Hohlmeierovou. Předseda vlády to popírá a požaduje omluvu – sám se však za své skandální výroky na adresu předsedkyně Výboru pro rozpočtovou kontrolu EP neomluvil.

Další příklad zneužití moci ze strany Andreje Babiše je jeho telefonát německé kancléřce, aby si ‚zkrotila‘ svou europoslankyni, která předsedá kontrolnímu výboru Evropského parlamentu. Že takto jedná AB se svými zaměstnanci a poslanci, je jeho věc, ale že takto jedná v zahraničí, je nepřijatelné,“ napsala Vrecionová s tím, že informaci má od svého kolegy z německé CDU.

Babišův tým reagoval na Twitteru. „Paní Vrecionová lže. Nikdy, opakuji, nikdy jsem kancléřce Merkelové netelefonoval s tak nesmyslným požadavkem, aby si ‚zkrotila‘ paní Hohlmeierovou. Fakt úlet. A divím se, že ji Petr Fiala nechá takové lži bez důkazů veřejně tvrdit. Buď je předložte, nebo se, prosím, hned omluvte,“ napsal.

Vrecionová také sdělila, že europoslanci připravují novou rezoluci na téma střetu zájmů českého premiéra. Konflikt Babišových zájmů podle ní už nikdo z europoslanců nezpochybňuje. „Ale také se začalo mluvit o tom, že premiér zneužívá své postavení pro své soukromé zájmy,“ dodala Vrecionová.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]