Babiš: „Všetci kradnú jsem nikdy neřekl.“ Zde je důkaz, že to není pravda

Facebook

Andrej Babiš | FOTO: Facebook

Andrej Babiš byl v úterý 20. března hostem pořadu ČRo Dvacet minut Radiožurnálu, ve kterém mj. popřel, že by kdy vyslovil dnes již legendární větu „všetci kradnú“. Redakce deníku FORUM 24 nyní přináší důkaz o tom, že premiér nemluvil pravdu.

V rozhovoru pro rozhlas se kromě mnoha dalších témat Babiš opět vrátil i ke svému oblíbenému evergreenu: Nikdy prý neřekl, že „všetci kradnú“. A kdo tvrdí, že ano, tak lže.

„A ta lež vychází z úst koho?“ zajímal se moderátor.

„Lež je například ,Všetci kradnú‘. My jsme to hledali, řekl jsem kolegům, aby to zkusili najít. A přišel s tím Kalousek,“ prohlásil Babiš.

„Takže to nebyl váš výrok?“ ujišťoval se redaktor, aby opravdu nemohlo dojít k mýlce.

A Babiš odvětil: „Nebyl, nedohledali jsme to.“

Že tento svůj legendární výrok nemůže dohledat, tvrdil šéf hnutí ANO loni na předvolební debatě lídrů stran v pražské Lucerně.

Od Babišovy mluvčí už víme, že její šéf to neumí s počítačem, takže nehledal sám, hledali jiní. Otázkou ovšem je, koho Andrej Babiš zaměstnává, jelikož dohledání onoho výroku včetně přesného určení místa a času, kdy z jeho úst zazněl, redakci deníku FORUM 24 nezabralo mnoho času.

Důkaz se nachází přímo u Babiše „doma“, a sice v magazínu Pro zaměstnance a příznivce Skupiny Agrofert, a to v červnovém čísle z roku 2011. Konkrétně na straně 11 v článku nazvaném „Konference Retail in Detail“.

Simona Sokolová, manažerka vedení Agrofertu, (ta, které Babiš prodal akcie Profrostu za sedmkrát nižší cenu, než kolik za tytéž akcie účtoval Agrofertu) se tam čtenářům svěřuje, že měla „tu čest“ zastupovat svého chlebodárce na této konferenci. A vychvaluje pana majitele do nebes.

Doslova píše: Největší ohlas ovšem vyvolala panelová diskuse, které se zúčastnil Ing. Babiš. Jako vždy byl nejlepší, rozvíjel téma „…všetci kradnú, ale keby nekradli, bylo by to super…“. Sklidil bouřlivý aplaus.

No tak to vidíte. Chápete to? Ten arcilotr Kalousek se klidně spřáhne i s magazínem přátel Agrofertu a pod pseudonymem Simona Sokolová tajně vpisuje lži do článků. To aby do sebe teď chudák Andrej házel pilulky proti křivdě po lopatách.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner