Babiš vyhodí státní peníze z okna, aby se stal premiérem

Eric Drooker

Navýšení armádního rozpočtu, které slíbil ministr financí Andrej Babiš, je podle expremiéra Jiřího Paroubka zbytečné. Jediným cílem má prý být pouhá snaha zavděčit se zahraničním zbrojařským firmám, v čele s těmi americkými. Tímto krokem chce podle bývalého předsedy vlády získat Babiš křeslo Bohuslava Sobotky.

Zbytečně utracené peníze za zábavnou vizi

Český ministr financí byl v otázkách zahraniční politiky dlouhou dobu zdrženlivý. Jeho přístup se však poslední dobou změnil a Babiš dokonce radí NATO, jak by mělo vyřešit migrační krizi. Tématem je pro vicepremiéra i boj proti terorismu. A to je právě věc, která Jiřímu Paroubkovi přijde těžce pochopitelná. „Andrej Babiš chce významně navýšit armádní rozpočet kvůli boji proti terorismu,“ píše na úvod na serveru Vaše věc expremiér. „Je to opravdu zábavná úvaha, podle které bychom se zřejmě měli stát jedním z hlavních bojišť, na kterém se odehraje zápas se světovým terorismem. Přitom peníze vydané na zbrojení jsou peníze vyhozené z okna,“ tvrdí Paroubek.

Babiš chce premiérské křeslo, proto utrácí

Důvody ministra financí jsou prý prosté a jde o pouhé gesto směrem na Západ. „Babiš se chce zjevně zavděčit Američanům, neboť má pocit, že to je jeden z kvalifikačních předpokladů toho stát se v budoucnu premiérem…“ je přesvědčen Paroubek.

Kdo bude z celé investice do české armády profitovat, je prý také očividné. „Jediný, kdo z toho má radost, jsou zbrojařské koncerny,“ píše Paroubek. „A obávám se, že ani zde případné navýšení peněz na armádu nebude znamenat nic významného pro české zbrojařské firmy, ale že si eventuálně namastí kapsy zahraniční zbrojaři, nejlépe ti američtí…,“ dodává.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]