Babiš vykládal Němcům, že „včely mají rády řepku, ať si novináři kecaj“. A „chceme znovu motýle“

Řepkové pole (čtk)

Řepkové pole | FOTO: čtk

Velkou přehlídkou hlouposti a cynismu byla dnešní přednáška předsedy vlády Andreje Babiše k česko-německým podnikatelům ve výstavní síni Mánes.

Andrej Babiš na videu serveru Seznam Zprávy vykládá, jak „máme v Čechách rádi přírodu“ a že máme obrovský program na vodu, chceme zasadit deset milionu listnáčů, kůrovec nám žere lesy, my chceme znovu motýle“.

Vrcholem absurdity a neomalenosti je tento výrok: „A včely mají rády řepku, novináři si můžou kecat, co chtějí. Mají, je to pravda.“

Pak pokračuje úvahou nad budoucností Evropy.

Miloš Jakeš byl oproti Andreji Babišovi génius. Dělal ostudu jen před svými soudruhy a ne před podnikatelskou elitou sousedního státu. Navíc němečtí podnikatelé vědí, že za škodlivým rozsahem pěstování řepky olejné na českých polích stojí hamižnost předsedy vlády a predátorsky uplatňované komerční zájmy jeho holdingu Agrofert.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]

Revue Forum Banner