Babiš vynadal Pražanům, že ostatním zkazili Vánoce. Naopak, reagoval primátor Hřib

Premiér Andrej Babiš (ANO) (F24)

Premiér Andrej Babiš (ANO) | FOTO: F24

Hodnota protiepidemického systému PES se v neděli přehoupla zpět do čtvrtého stupně rizika. Situaci ve svém týdenním hlášení „Čau lidi“ okomentoval i Andrej Babiš (ANO). V souvislosti s rostoucím počtem nakažených se pustil do obyvatel hlavního města, kteří o víkendu vyrazili na Staroměstské náměstí. Pražský primátor Zdeněk Hřib (Piráti) premiérovi připomněl, že inkubační doba covidu-19 je zhruba jeden týden. Zhoršující se situace tak podle něj nemá s uplynulým víkendem nic společného.

„Premiér Babiš opět kritizuje Pražany. Prý přes víkend zkazili ostatním Vánoce. Zapomíná, že inkubační doba covidu je cca týden. Zhoršení situace tak s uplynulým víkendem nemá nic společného. Naopak, díky nedávným příznivým číslům z Prahy máme v ČR otevřené restaurace a obchody,“ reagoval pražský primátor Hřib na kritiku premiéra.

Premiér Andrej Babiš na schůzi poslanecké sněmovny (ČTK)

Andrej Babiš se v neděli pustil do Pražanů, kteří vyrazili na procházku do centra města. Podle premiéra bylo na Staroměstském náměstí údajně kolem tisíce lidí a mnoho z nich ignorovalo bezpečnostní opatření o shromažďování. „Zajímalo by mě, kdo povolil prodej langošů a trdelníků na Staromáku,“ komentoval víkend v Praze.

Premiér následně kritizoval pražského primátora za městskou hromadnou dopravu. „Nechápu, proč je provoz MHD v Praze od 22. hodiny večer omezen. Výmluvy, že o plánových nařízeních nevěděl dopředu, jsou nesmysl, všichni to věděli. Teď jsou kvůli omezením lidé v tramvajích jako sardinky a já nechápu, proč Hřib protestuje,“ dodal Babiš.

Hlavní město už ale oznámilo, že díky rozvolnění protiepidemických opatření prodlouží provoz metra a v pátek i v sobotu pak posílí také tramvaje.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]