Babiš vypráví o tom, jak maká. TOP 09 mu připomněla jeho dřívější časté absence ve sněmovně

Andrej Babiš  (Ray Baseley / se svolením autora)

Andrej Babiš | FOTO: Ray Baseley / se svolením autora

Expremiér Andrej Babiš se v rozhovoru pro sobotní Právo rozhovořil o tom, jak aktivní je v pozici poslance. Poté, co se vrátil z krátké dovolené, ihned začal pilně vykonávat svou roli zákonodárce. Problém je ovšem v tom, že v minulém volebním období to vypadalo zcela odlišně. Například neúčast na hlasováních se u Babiše blíží k osmdesátiprocentní hranici.

„Pokud vím, jsem jeden z mála poslanců, který už začal makat. Hned po volbách jsem si v Roudnici nad Labem otevřel poslaneckou kancelář, kde jsem byl už asi pět pondělků od osmi do čtyř,“ sdělil bývalý ministerský předseda deníku Právo. Jak tvrdí, někteří poslanci jsou ve svých kancelářích maximálně tři hodiny. Jiní je podle Babiše ještě ani nemají v provozu.

()

Kromě toho, že dochází do své kanceláře, hodlá šéf hnutí ANO také navštěvovat sněmovní výbory. „Zajímá mě evropský, sociální a hlavně zdravotní,“ svěřil se Babiš. „Jsem pracovitý, na výbory budu chodit a bude o mně slyšet. Jen jsem se nechtěl blokovat v konkrétním výboru, abych se mohl soustředit na věci, které považuji za klíčové,“ dodal. 

V reálu to tak znamená, že bude expremiér chodit narušovat jednání různých výborů, kde bude prezentovat své nesmyslné návrhy, aby poté mohl informovat média, jak by bez něj byly jednotlivé výbory bezradné. Je tu ovšem jeden docela velký problém. Pokud totiž bude Babiš navštěvovat výbory tak, jako v minulém volebním období dolní komoru parlamentu, moc si jeho přítomnost neužijí.

Jak totiž na svém twitterovém profilu upozornila TOP 09, výkonnost tehdejšího předsedy vlády byla mizerná: „Poslanec Babiš v dnešním rozhovoru tvrdí, že ve Sněmovně maká. Pár čísel za minulé období: Vůbec se neúčastnil 78,7 % hlasování. Omluven 6433x. Nepřihlášen 550x. Nejhorší bilance ze všech.“

Klasicky tak Babiš slibuje věci, které nikdy nemůže a ani nehodlá splnit. Na práci ve sněmovně má Alenu Schillerovou a Karla Havlíčka, on bude v karavanu brouzdat po České republice a dělat kampaň na prezidenta. To je teď jediné, na čem mu záleží.

Líbí se vám tento článek? Prosíme, podpořte nezávislou žurnalistiku

Smyslem Svobodného fóra a deníku FORUM 24 je přispívat ke kontrole politické i ekonomické moci a bránit svobodné prostředí v České republice.

Abychom pro Vás mohli nadále pracovat, potřebujeme nutně Vaši pomoc. Jsme vděčni za každý, i malý finanční příspěvek. Váš finanční dar můžete zaslat na tento sbírkový účet: 4095439339/0800

Prosíme, informujte nás o Vašich finančních darech na mailu [email protected]